Wybierz region

Wybierz miasto

  Dariusz Dumkiewicz odchodzi z urzędu

  Autor: DUN

  2008-06-25, Aktualizacja: 2008-06-25 11:28 źródło: Polska Kurier Lubelski

  – Misję wykonałem – tak Dariusz Dumkiewicz, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego podsumowuje swoją półtoraroczną pracę u marszałka.  – Misję wykonałem – tak Dariusz Dumkiewicz, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego podsumowuje swoją półtoraroczną pracę u marszałka. Na przełomie czerwca i lipca Dumkiewicz odejdzie z samorządu.

  Dariusz Dumkiewicz dyrektorem marszałkowskiego departamentu, zajmującego się funduszami europejskimi, został po ostatnich wyborach samorządowych w styczniu ub. roku. Wcześniej był szefem kancelarii poprzedniego prezydenta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego, zajmował się także pisaniem projektów unijnych.

  Dumkiewicz uchodzi za jednego z najlepszych merytorycznie dyrektorów w UMWL. To on kierował negocjacjami z Komisją Europejską lubelskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Prace zakończyły się sukcesem – z RPO na Lubelszczyznę do roku 2013 popłynie 4,5 mld zł.

  Dumkiewicz do UMWL przyszedł za rządów Jarosława Zdrojkowskiego (PiS), kojarzony jest więc z poprzednią ekipą władającą regionem. Z tego także powodu mówi się, że jego odejście było wymuszone przez nowych koalicjantów Platformy z PSL, którzy woleliby mieć na tym stanowisku „swojego” człowieka. Dumkiewicz zaprzecza: – Stwierdziłem, że już nie chcę pracować w samorządzie. Ale ze sprawami związanymi z funduszami unijnymi nie zamierzam się rozstawać. Poza tym chciałbym dokończyć doktorat – tłumaczy urzędnik. I dodaje: – Kwestie dotyczące przygotowania i podpisania RPO już się zakończyły, teraz pozostaje wdrażanie. Myślę, że wybrałem dobry moment na rozstanie w urzędem.

  O braku politycznych nacisków zapewnia także marszałek województwa Krzysztof Grabczuk (PO). – Nowy dyrektor departamentu rozwoju zostanie wybrany w konkursie – podkreśla włodarz regionu.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)