Fotoradar czynny przez całą dobę

Autor: Piotr Ciesielski

2008-04-02, Aktualizacja: 2008-04-01 20:08 źródło: Naszemiasto.pl

Kierowcy, noga z gazu. W Pruszczu fotoradary będą pracować dłużej i w różnych porach doby, a nie tylko za dnia, jak to jest obecnie. Wszystko dlatego że od początku lutego Straż Miejska notuje zwiększoną liczbę ...

Kierowcy, noga z gazu. W Pruszczu fotoradary będą pracować dłużej i w różnych porach doby, a nie tylko za dnia, jak to jest obecnie. Wszystko dlatego że od początku lutego Straż Miejska notuje zwiększoną liczbę wykroczeń zarejestrowanych przy użyciu tych urządzeń.

- By bardziej zdyscyplinować kierowców, w najbliższych dniach wzmożone zostaną kontrole z użyciem elektronicznego sprzętu do automatycznej kontroli prędkości - informuje Bartosz Gondek, rzecznik prasowy burmistrza Pruszcza.
W styczniu zarejestrowano 460 rażących przypadków przekroczenia prędkości, w lutym 580, w marcu 630. Te dane obejmują tylko zdarzenia, gdy kierowcy jechali z prędkością przynajmniej o 20 kilometrów większą od dozwolonej. - Lawinowo wzrastająca liczba wykroczeń skłania nas do wzmożenia kontroli z użyciem fotoradaru. Dotychczas urządzenie, lokowane na pięciu masztach w mieście, pracowało osiem do dziesięciu godzin dziennie. Wydłużymy ten czas nawet do całej doby - zapewnia Leszek Banaś, komendant pruszczańskiej Straży Miejskiej. - Szczególną uwagą objęty zostanie rejon ulicy Wojska Polskiego, gdzie w tym roku już dwukrotnie zostali potrąceni piesi.
W Pruszczu znajduje się pięć masztów, do których wkładane jest elektroniczne urządzenie do mierzenia prędkości pojazdów. Stoją przy ulicach Słowackiego, Grunwaldzkiej, Wojska Polskiego, Kopernika i Powstańców Warszawy. Na każdej z tych dróg obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 kilometrów na godzinę. Rekordziści tymczasem potrafią jechać o ponad 60 kilometrów na godzinę szybciej.

Sonda

Co sądzisz o ścieżkach rowerowych w stolicy?

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.