Wybierz region

Wybierz miasto

  Kupcy z KDT handlują mimo zakazu

  Autor: Andrzej Rejnson

  2009-01-03, Aktualizacja: 2009-01-04 12:47 źródło: Polska

  Jak obiecali - tak zrobili. Kupcy z MarcPolu już nie handlują, a ci z Kupieckich Domów Towarowych wręcz przeciwnie - przyszli w piątek do pracy. Oba blaszaki stojące na pl.

  Jak obiecali - tak zrobili. Kupcy z MarcPolu już nie handlują, a ci z Kupieckich Domów Towarowych wręcz przeciwnie - przyszli w piątek do pracy.

  Oba blaszaki stojące na pl. Defilad miały być puste od Nowego Roku - tak zadecydowały władze miasta. Zarząd spółki MarcPol do słów urzędników się dostosował. Biało-czerwony blaszak jest zamknięty, a do końca marca ma zostać rozebrany. Na placu boju pozostali jednak handlowcy z KDT.

  - Dzisiaj pracujemy i nadal będziemy pracować - zapowiada Dariusz Połeć, prezes KDT. - Nie mamy ani innego źródła utrzymania, ani miejsca do handlowania - dodaje. W blaszaku znajduje się ponad 600 stoisk, w których handluje 2 tys. osób. O ich przenosinach władze KDT rozmawiają od dłuższego czasu z Miejskim Przedsiębiorstwem Robót Ogrodniczych, które planuje budowę domu handlowego obok stacji metra centrum.

  Jednak obie strony nie mogą porozumieć się co do wysokości stawek, które handlowcy z KDT mieliby płacić za wynajem lokali w nowym budynku. - Nie stać nas na czynsz, który proponuje MPRO - przekonuje Połeć. Dodaje jednak, że ostateczną decyzję w tej sprawie kupcy podejmą podczas walnego zgromadzenia spółki, które odbędzie się w drugiej połowie stycznia.

  To może być już za późno, bo urzędnicy pozostają nieugięci. - Wysłaliśmy już wezwanie do opuszczenia hali - mówi nam Tomasz Andryszczyk, rzecznik prasowy miasta. - Jeżeli kupcy tego nie zrobią w ciągu najbliższych dni, oddamy sprawę do sądu. Wtedy do hal wkroczy komornik - dodaje.
  - Wciąż jednak ufamy, że władze Warszawy usiądą z nami do stołu i uda się dojść do jakiegoś kompromisu - ma nadzieję Połeć.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.