Wybierz region

Wybierz miasto

  ŁAWICA - Latająca taksówka już na poznańskim lotnisku

  Autor: Anna Kosek

  2008-10-09, Aktualizacja: 2008-10-09 07:35

  Taksówka powietrzna stacjonuje już na poznańskim lotnisku Ławica. To drugie miasto w Polsce, po Warszawie, gdzie rozpoczęła działalność firma Airtaxi.pl.

  Taksówka powietrzna stacjonuje już na poznańskim lotnisku Ławica. To drugie miasto w Polsce, po Warszawie, gdzie rozpoczęła działalność firma Airtaxi.pl.

  - Poznań jest idealnie położony pod względem dostępności do innych miast. Samolot ma blisko do Szczecina, Wrocławia, Gdańska, Zielonej Góry, Berlina i na Śląsk - mówi Krzysztof Maruszewski z Airtax.pl - Ten znajdujący się w Poznaniu mogą wykorzystywać też klienci z miast ościennych czy zagraniczni, którzy często decydują się nawet na zapłacenie za doloty techniczne.

  Z powietrznej taksówki może skorzystać każdy, jednak najczęściej są to klienci biznesowi, dla których cenny jest czas. Samolot będzie miał bazę w Poznaniu. Cena będzie obliczana na bazie lotów z Poznania. Jeżeli maszyna jest dostępna (nie wykonuje żadnego lotu), na zorganizowanie lotu potrzebne jest 1,5 do 2 godzin. Odprawa trwa około 5 minut, wystarczy więc być na lotnisku około 10 minut przed wylotem.
  Loty będą wykonywane samolotem Diamond DA42, w którym jest miejsce dla trzech pasażerów. Może się on wznieść na wysokość prawie 5,5 tysiąca metrów. Godzina lotu kosztuje 550-650 euro w zależności od ilości zamówionych godzin i lotnisk docelowych.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)