Wybierz region

Wybierz miasto

  Lepper pisze książkę

  Autor: Katarzyna Borowska

  2005-01-24, Aktualizacja: 2005-02-03 09:26

  Andrzej Lepper grozi karami finansowymi posłom, którzy zechcą wystąpić z Samoobrony. Domaga się też aresztowania 13 osób związanych jego zdaniem z eferą PZU, m.in. Jerzego Buzka, Leszka Millera i Marka Belki.

  Andrzej Lepper grozi karami finansowymi posłom, którzy zechcą wystąpić z Samoobrony. Domaga się też aresztowania 13 osób związanych jego zdaniem z eferą PZU, m.in. Jerzego Buzka, Leszka Millera i Marka Belki. Póki co – pisze o nich książkę. Już przed świętami Wielkiej Nocy ma ona „pójść w Polskę”.
  Szef Samoobrony powiedział podczas niedzielnego V Kongresu Sprawozdawczego Samoobrony Województwa Mazowieckiego oraz podczas sobotniej konferencji prasowej w Krakowie, że ma dokumenty, których wynika, że w aferę PZU bezpośrednio zaangażowani są: premier Marek Belka i byli premierzy Jerzy Buzek i Leszek Miller. Zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości z wnioskiem o aresztowanie trzynastu osób. Oprócz byłych premierów na jego liście są byli ministrowie skarbu Emil Wąsacz i Aldona Kamela-Sowińska, Jarosław Bauc, Rafał Zagórny, Halina Wasilewska-Trenkner i Przemysław Morysiak z ministerstwa finansów, były prezes PZU Jerzy Zdrzałka, minister skarbu Jacek Socha, prezes BIGBanku Bogusław Kott.
  „Wszyscy oni uzgadniają ze sobą zeznania. Dlatego wyjaśnienie afery związanej z prywatyzacją PZU niedługo nie będzie już możliwe" – alarmuje Lepper. Podczas kongresu mazowieckiej Samobrony przyjęto uchwałę wzywającą SLD do spełnienia obietnicy przeprowadzenia wyborów parlamentarnych w czerwcu. „Nie należy łączyć wyborów parlamentarnych, prezydenckich i referendum w sprawie Traktatu Konstytucyjnego Unii Europejskiej. Spowoduje to wielki bałagan. Wybory parlamentarne powinny odbyć się jak najszybciej, a referendum w 2006 roku" – twierdzi szef Samoobrony.
  Lepper robi też porządek w swojej własnej partii. Zapowiedział, że każdy kandydat na parlamentarzystę będzie musiał zdać egzamin ze znajomości programu partii. Będzie też musiał podpisać „lojalkę”. Za złamanie umowy i odejście parlamentarzyście z Samoobrony będą groziły kary finansowe. „Taka
  osoba będzie się spłacać do końca życia” – grozi Lepper.
  Na zakończenie kongresu 400 delegatów zaśpiewało swojemu szefowi "sto lat" i krzyczało: "prowadź do boju”.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.