Wybierz region

Wybierz miasto

  Lokalny patriota, raper, scenarzysta, projektant...

  Autor: (ka)

  2008-04-04, Aktualizacja: 2008-04-04 07:30 źródło: Dziennik Zachodni

  Jakub Jankowski, maturzysta z Bytomia, zdobył tytuł "Nieprzeciętnego 2007". Plebiscyt zorganizowało Polskie Radio Bis. Brali w nim udział młodzi ludzie z pasją, których mogą naśladować ich rówieśnicy.

  Jakub Jankowski, maturzysta z Bytomia, zdobył tytuł "Nieprzeciętnego 2007". Plebiscyt zorganizowało Polskie Radio Bis. Brali w nim udział młodzi ludzie z pasją, których mogą naśladować ich rówieśnicy. Plebiscyt obejmuje całą Polskę. W tym roku rozstrzygnięto już czwartą edycję imprezy. Do ścisłego finału zakwalifikowało się dziesięciu kandydatów z całego kraju. Jakub jako zwycięzca otrzymał statuetkę i notebook. Uroczysta gala kończąca plebiscyt odbyła się w sobotę w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. - Najpierw był koncert, potem zaprezentowano sylwetki kandydatów do tytułu i wręczono nagrody - mówi Jakub. - Myślę, że każdy z nas po cichu liczył na to, że to właśnie on zostanie zwycięzcą. To nie była taka tradycyjna rywalizacja. Jestem bardzo zadowolony z wyniku.

  Jakub chodzi do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego. Do plebiscytu zgłosiła go dziewczyna. Chłopak ma mnóstwo pasji. Kocha muzykę, kręci filmy, pisze scenariusze, projektuje ubrania, jest redaktorem serwisu internetowego poświęconego muzyce hip-hop (www. hhbytom. pl). Sam też jest raperem, a jego pseudonim to Kartky. Jakub przyznaje, że jest lokalnym patriotą. Chce mieszkać w Bytomiu i promować Śląsk. - Chciałbym, by ludzie byli dumni z tego, że są Ślązakami - mówi. Już niedługo będzie brał udział w kampanii społecznej promującej nasz region. Maturzysta jest też radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)