Wybierz region

Wybierz miasto

  Mokotów pożegnał i przywitał burmistrza

  Autor: Piotr Olechno

  2008-07-02, Aktualizacja: 2008-07-02 11:59 źródło: Polska

  Rada Mokotowa wybrała wczoraj nowego burmistrza. Został nim Jan Rasiński z PO, który dotychczas był zastępcą burmistrza. Poprzedni włodarz dzielnicy - Robert Soszyński - zrezygnował ze stanowiska, bo został ...  Rada Mokotowa wybrała wczoraj nowego burmistrza. Został nim Jan Rasiński z PO, który dotychczas był zastępcą burmistrza.

  Poprzedni włodarz dzielnicy - Robert Soszyński - zrezygnował ze stanowiska, bo został prezesem spółki CIECH Service.

  Wybór nowego burmistrza był tajny. Kontrkandydatem Rasińskiego popieranego przez koalicję radnych PO i Lewicy był Remigiusz Grodecki z PiS. Na Rasińskiego oddało głos 19 z 26 obecnych na sesji radnych.

  Nowy burmistrz ma 54 lata, jest absolwentem Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW. Pracował jako naczelnik, a później zca dyrektora naczelnego w Centralnym Ośrodku Sportu. Później był sekretarzem generalnym Związku Piłki Ręcznej. Pełnił też m.in. obowiązki dyrektora Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Od półtora roku był zastępcą Soszyńskiego. Prywatnie lubi sport, turystykę rowerową, książki historyczne oraz muzykę klasyczną i rozrywkową. Wczoraj mówił, że jako burmistrz będzie starał się dorównać swojemu poprzednikowi .

  Natomiast Robert Soszyński oficjalnie pożegnał się wczoraj z urzędem i radnymi. - Nie ukrywam, że to smutna dla mnie chwila. Z Mokotowem jestem związany od wielu lat, a jako burmistrz mogłem liczyć na bardzo dobrą współpracę i życzliwość wszystkich radnych, nawet tych z opozycji - mówił były burmistrz. - Teraz jednak mam inne plany zawodowe - dodał.

  W rozmowie z "Polską" zaprzeczył, jakoby o zmianie pracy zdecydowały względy finansowe. - Jako burmistrz zarabiałem 13 tys. zł brutto. Jako prezes spółki CIECH Service będę zarabiał tylko 20 proc. więcej - twierdzi. - Zmieniam pracę wyłącznie dlatego, że zawsze interesowało mnie zarządzanie nieruchomościami - zaznacza.

  CIECH Service zajmuje się ochroną i administrowaniem nieruchomości. Jest spółką córką firmy chemicznej CIECH SA. Mniejszościowe udziały ma w niej Skarb Państwa. To zrodziło podejrzenia, że burmistrz Soszyński dostał posadę dzięki rekomendacji PO. - Szefem spółki jest Mirosław Kochalski związany z PiS, a ja mam doświadczenie menedżerskie, m.in. w zarządzie TBS Mokotów i PKiN - broni się Soszyński.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)