Wybierz region

Wybierz miasto

  MUTOWO - Nowy zakład, kolejne miejsca pracy

  Autor: Agnieszka Stawik

  2008-03-31, Aktualizacja: 2008-03-31 19:26

  Otwarto jeden z większych zakładów w gminie Szamotuły. Jest to najnowocześniejsza pralnia ekologiczna w Polsce. To kolejna, duża firma, którą udało się zachęcić do zainwestowania w rejonie Mutowa.

  Otwarto jeden z większych zakładów w gminie Szamotuły. Jest to najnowocześniejsza pralnia ekologiczna w Polsce. To kolejna, duża firma, którą udało się zachęcić do zainwestowania w rejonie Mutowa. Dobrze wróży to rozwojowi tego obszaru i oznacza nowe miejsca pracy.
  Nie tak dawno w miejscu tym było pole. Dziś obszar miedzy Szamotułami a Mutowem zaczyna tętnić życiem, a wszystko za sprawą kilku firm, które właśnie tam, na kilkunastu hektarach postanowiły funkcjonować. Pierwszą z nich jest Berendsen Textile Service Sp. z o.o., którą ceremonialnie otwarto w czwartek w ubiegłym tygodniu. Podczas uroczystości burmistrz Jacek Grabowski przypomniał, że z 20-to hektarowego terenu, jakim dysponowała gmina, to właśnie ten, na którym stoi teraz nowy zakład pracy, został sprzedany jako pierwszy. Później, w ślad za Berendsen Textile Sernice pojawili się kolejni inwestorzy. – Ze strony pana burmistrza mieliśmy życzliwą atmosferę, pomoc i poparcie dla rozwijania działalności. – mówił Włodzimierz Kwiatkowski, dyrektor generalny firmy. Przedsiębiorstwo to jest najnowocześniejszą pralnią przemysłową w Polsce, wykorzystującą jedne z najnowszych na świecie ekologicznych technologii. Budowa zakładu trwała 7 miesięcy. Powierzchnia zakładu wynosi 2 tysiące metrów kwadratowych, mieszczą się w nim cztery linie pralnicze, część socjalna, administracyjna, techniczna i magazyn. Firma obsługiwać ma Wielkopolskę, Szczecin i Polkowice. W pierwszym roku działalności zatrudnienie w niej znajdzie 40 pracowników.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)