Wybierz region

Wybierz miasto

  Narkotyczny konflikt

  Autor: Katarzyna Borowska

  2005-02-09, Aktualizacja: 2005-03-08 11:11

  Posłowie Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się pomysłowi Marka Balickiego. Według ministra zdrowia osoby posiadające niewielką ilość narkotyków nie powinny być karane.

  Posłowie Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się pomysłowi Marka Balickiego. Według ministra zdrowia osoby posiadające niewielką ilość narkotyków nie powinny być karane.

  „Narkotyki pozostaną jednak towarem nielegalnym” – tłumaczył prezentując swój projekt Marek Balicki. Przepis o karaniu za posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków wprowadzono na prośbę policji pięć lat temu. Wcześniej dilerzy często tłumaczyli, że posiadają narkotyki tylko na własny użytek. Zadaniem Balickiego ten przepis nie zdał egzaminu. Policja powinna karać dilerów za to, że są dilerami, a nie za to, że posiadają narkotyki. A narkomanom nie pomoże pobyt w więzieniu. Ta argumentacja nie trafia do posłów Prawa i Sprawiedliwości.

  „Policja właśnie zatrzymując osoby posiadające narkotyki może dojść, jak po nitce do kłębka, do dilerów. Poza tym, nie trafia do mnie argumentacja, że narkotyki są nadal nielegalne, ale nie karze się za ich posiadanie” – powiedział nam Bolesław Piecha, poseł PiS. Jego zdaniem sąd nie musi skazywać narkomana na karę więzienia, może wydać wyrok w zawieszeniu i skierować go na leczenie.

  Ludwik Dron, szef klubu parlamentarnego PiS podkreślał, że propozycje ministerstwa zdrowia są "niemądre, szkodliwe, pronarkotykowe i proprzestępcze”.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.