Wybierz region

Wybierz miasto

  Natalia Gadzina zgarnęła dwie nagrody II Ogólnopolskiego Festiwalu Marka Grechuty

  Autor: Tomasz Turczyn

  2008-11-16, Aktualizacja: 2008-11-16 18:25 źródło: Naszemiasto.pl

  Grand Prix (statuetka Złoty Marek i 1000 zł) II Ogólnopolskiego Festiwalu Marka Grechuty "Świat w obłokach" w Sławnie dla 17-letniej Natalii Gadziny z Złocieńca, która także zgarnęła nagrodę publiczności - 200 zł.

  Grand Prix (statuetka Złoty Marek i 1000 zł) II Ogólnopolskiego Festiwalu Marka Grechuty "Świat w obłokach" w Sławnie dla 17-letniej Natalii Gadziny z Złocieńca, która także zgarnęła nagrodę publiczności - 200 zł. Kolejno Justyna Kosmalska ze Sławna otrzymała nagrodę marszałka zachodniopomorskiego, a ustecki zespół Echelle nagrodę burmistrza Sławna - 500 zł oraz zespół Anatak ze Słupska nagrodę dyrektora SDK - 400 zł. To najważniejsze rozstrzygnięcia tegorocznego festiwalu, którego głównym organizatorem i pomysłodawcą jest Sławieński Dom Kultury. Tegoroczna impreza była hitowa także z tego względu, że udało się na nią zaprosić Macieja Miecznikowskiego, lidera zespołu Leszcze i wystąpił on w roli przewodniczącego festiwalowego jury. Oprócz tego popularny "Leszcz" poprowadził warsztaty wokalne dla uczestników imprezy, a na zakończenie wystąpił w recitalu. - Nie liczyłam na podwójne zwycięstwo - tuż po werdykcie jury powiedziała "Dziennikowi Sławieńskiemu" rozemocjonowana Natalia Gadzina. - Cieszę się z niego bardzo, bo śpiewowi poświęcam ogrom czasu. Moimi menedżerami są rodzice, którzy bardzo mnie we wszystkim dopingują.
  17-latka ma już sporo osiągnięć - np. w wieku 13 lat wygrała telewizyjną "Szansę na sukces" i później wystąpiła w koncercie finałowym tego programu. Także sławieńskie jury - Maciej Miecznikowski, kapelmistrz sławieńskiej orkiestry dętej Maciej Poprawski, burmistrz Krzysztof Frankenstein, dyrektor SDK Izabela Sozańska-Majchrzak oraz Damian Żłobecki z darłowskiego zespołu Świadomość - nie miało wątpliwości kto powinien wygrać i było w tej kwestii jednomyślne. Po wręczeniu nagród na scenie zaprezentował się w recitalu Maciej Miecznikowski, który otrzymał od publiczności owację na stojąco. Cała impreza trwała w tym roku aż 3,5 godziny, ale nikt nie żałował tak spędzonego czasu. Wystarczy stwierdzić, że na kilka dni przed festiwalem zabrakło wejściówek, które były w cenie 20 zł od osoby.- Musieliśmy odmawiać osobom, które chciały do nas przyjechać w ostatniej chwili z Koszalina, czy nawet Piły - stwierdza Izabela Sozańska-Majchrzak, dyrektor SDK. W finałowym koncercie było 10 wyjść i uczestniczki (na scenie wystąpiły same dziewczęta) prezentowały po dwie piosenki Marka Grechuty. Kolejna edycja imprezy za rok.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)