Nowe przedszkole w Tczewie

Autor: Katarzyna Rybicka

2009-08-03, Aktualizacja: 2009-08-02 21:43 źródło: Naszemiasto.pl

1 września w Tczewie zostanie otwarte nowe przedszkole. To choć w części rozwiąże problem braku 204 miejsc dla dzieci z miasta. Prywatne przedszkole będzie się mieściło na os. Strzelnica.

1 września w Tczewie zostanie otwarte nowe przedszkole. To choć w części rozwiąże problem braku 204 miejsc dla dzieci z miasta.
Prywatne przedszkole będzie się mieściło na os. Strzelnica. Ma do niego uczęszczać 30 dzieci, w dwóch grupach 15-osobowych. Zajęcia w przedszkolu będą prowadzone w języku polskim i angielskim.

- Jednym z czynników, jakie skłoniły mnie do otwarcia przedszkola, był artykuł zamieszczony przez "Polskę Dziennik Bałtycki", w którym alarmowano, że 200 dzieci w naszym mieście nie zostanie przyjętych do placówek przedszkolnych - przyznaje Marta Czarnecka, właścicielka placówki.
W czerwcu władze miasta tłumaczyły, że taka sytuacja to wynik m.in. braku decyzji rządu w sprawie skierowania do szkół sześciolatków. Miejsc w placówkach miało wystarczyć, jeśli te dzieci rozpoczęłyby w tym roku edukację szkolną. Tymczasem pilotażowe wdrożenie projektu rząd przesunął na 2010 rok.
W Tczewie trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu. Receptą mają być doraźne adaptacje pomieszczeń w istniejących przedszkolach.

- Adaptacja poddasza przewidywana jest w Przedszkolu nr 9 przy ul. Kościuszki, dodatkowe pomieszczenie ma też powstać w Muszelce przy ul. Pionierów - wyjaśnia Krzysztof Szlagowski, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Tczewie. - W tej chwili nie jesteśmy w stanie jeszcze powiedzieć, ile będziemy mogli zaadaptować miejsc, gdyż remonty cały czas trwają. Wszystko rozstrzygnie się we wrześniu.
By uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości, samorząd przeznaczył teren na os. Górki, na którym zostaną wybudowane m.in. przedszkole i świetlica.

Sonda

Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.