Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowe radio WAWA

  Autor: Magdalena Radomska/KAPiF

  2004-11-17, Aktualizacja: 2004-12-18 12:06 źródło: Naszemiasto.pl

  Znane słuchaczom od trzynastu lat Radio WAWA po raz kolejny zmieniło swoją formułę. Od 15 listopada nadaje pod hasłem "Radio WAWA Zawsze polska muzyka". Od początku swojego istnienia radio przeszło kilka metamorfoz.

  Znane słuchaczom od trzynastu lat Radio WAWA po raz kolejny zmieniło swoją formułę. Od 15 listopada nadaje pod hasłem "Radio WAWA Zawsze polska muzyka".

  Od początku swojego istnienia radio przeszło kilka metamorfoz. I tak zaczynając od myśli przewodniej "Classic rock", przez "Najlepszy mix przebojów" po nowy, dzisiejszy format "Zawsze polska muzyka". Radio ma swoich rodziców chrzestnych, a zostali nimi Beata Kozidrak i Zbigniew Hołdys.

  - Mam nadzieję, że stacja będzie prezentować wszystkie gatunki polskiej muzyki – powiedziała podczas konferencji prasowej Beata Kozidrak. 10 listopada radio przerwało emisję, po to by ponownie ruszyć pięć dni później, co prawda na tych samych częstotliwościach, ale z nowym wizerunkiem. Zmiana powinna okazać się strzałem w dziesiątkę, dotychczasowy format nie był niczym oryginalnym na rynku, teraz to będzie jedyne radio grające wyłącznie polską muzykę.

  - Pracowaliśmy nad projektem ponad rok. Decyzja zapadła wcześniej, czekaliśmy tylko na odpowiedni moment by pokazać nową "Wawę", a że od miesiąca jesteśmy słyszalni we Wrocławiu i Katowicach, o co długo zabiegaliśmy to właśnie ten moment był najlepszy. Celem jest stworzenie wyjątkowego radia na medialnej mapie Polski, specyficznej oferty dla konkretnego słuchacza, dla kogoś kto ma 25 do 45 lat, kto mieszka w dużym mieście i kto chce słuchać polskiej muzyki. Postaramy się prezentować różne gatunki, ale nie sposób jest trafić do wszystkich gustów, chcemy by słuchacz, na którym najbardziej nam zależy był zadowolony. Obok nagrań premierowych odkurzymy stare polskie kawałki, których dawno już nikt nie słyszał. Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że słuchacze chcą takiego radia. Szukaliśmy swojego miejsca na rynku i je znaleźliśmy.– powiedział nam dyrektor programowy radia Jarosław Paszkowski.

  Po rozszerzeniu sześć lat temu zasięgu z lokalnego do ogólnopolskiego, radio nadaje dziś w szesnastu dużych miastach Polski, w tym w Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Kielcach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Płocku, Rzeszowie, Siedlcach, Szczecinie, Wrocławiu i w Zielonej Górze.

  Zmiana nastąpiła nie tylko na polu programowym radia, zmienił się także znak firmowy i oprawa dźwiękowa. Pozostaje życzyć by orzeł w logo był adekwatny do pozycji nowego "Radia WAWA Zawsze polska muzyka" na polskim rynku radiowym.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.