Wybierz region

Wybierz miasto

  "Odlot" senatora

  Autor: Anna Kulik

  2005-02-21, Aktualizacja: 2005-03-08 11:11

  Zbigniew Zychowicz, senator SdPl, który w ostatni piątek miał doprowadzić do niemałego zamieszania na warszawskim Okęciu, zawiesił członkostwo w partii.

  Zbigniew Zychowicz, senator SdPl, który w ostatni piątek miał doprowadzić do niemałego zamieszania na warszawskim Okęciu, zawiesił członkostwo w partii. Szef Socjaldemokracji, Marek Borowski zwrócił się do władz Państwowego Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, by to ze swojej strony napisało, co naprawdę wydarzyło się na lotnisku.

  W poniedziałkowej prasie ukazała się relacja, z której wynikało, że senator Zychowicz dotarł w piątkowy wieczór na warszawskie lotnisko sprawiając wrażenie osoby pod wpływem alkoholu. Próbował dostać się na pokład samolotu odlatującego do Szczecina. Parlamentarzysta miał ponoć kłopoty z odnalezieniem biletu i dokumentów, przez co utrudniał ruch pasażerów.

  Edyta Mikołajczyk, rzecznik Państwowego Przedsiębiorstwa Porty Lotnicze potwierdza, że do firmy dotarła prośba Marka Borowskiego o relację dotyczącą przebiegu piątkowego wieczoru na Okęciu. Zapewnia, że do opóźnienia w lotach nie było. - "Na pewno nie było opóźnień startów samolotów spowodowanego przez pasażera. Co do samej osoby pana senatora, mogę też potwierdzić, że nie było go na pokładzie samolotu odlatującego do Szczecina" - powiedziała nam. Przewodniczący Socjaldemokracji Polskiej Marek Borowski skierował sprawę do rozpatrzenia przez sąd partyjny. Jak przekazał nam Arkadiusz Kasznia, rzecznik klubu SdPl, informacje które zostaną odebrane z Okęcia, to pierwsze dane niezbędne do wyjaśnienia sprawy. Władze partii zamierzają też wysłuchać "bohatera" całej sprawy, czyli senatora Zychowicza. Od tej konfrontacji będzie zależało, czy zostanie on usunięty z klubu.

  Sprawą zamierza się zająć komisja etyki klubowej SdPl. Jej przewodnicząca, posłanka Anna Bańkowska powiedziała nam, że sprawa zostanie rozpatrzona podczas najbliższego posiedzenia parlamentu. "Proszę mnie zwolnić z obowiązku odpowiedzi, jakie konsekwencje poniesie senator. Nasz regulamin przewiduje cały wachlarz sankcji: upomnienia, nagany, aż po usunięcie z klubu. Jeśli to o czym rozmawiamy się potwierdzi, to będzie mi bardzo przykro" - powiedziała nam poseł Bańkowska.

  Telefon senatora Zychowicza wczoraj milczał.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.