Wybierz region

Wybierz miasto

  PiS przeciwko imperializmowi i uwalnianiu czynszów

  Autor: Katarzyna Borowska

  2005-02-27, Aktualizacja: 2005-03-08 11:11

  "Pobłażaniu imperialistycznym tendencjom polityki rosyjskiej" i uwolnieniu czynszów w prywatnych kamienicach sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość. Uchwały w tych sprawach podjął w sobotę zarząd główny tej partii.

  "Pobłażaniu imperialistycznym tendencjom polityki rosyjskiej" i uwolnieniu czynszów w prywatnych kamienicach sprzeciwia się Prawo i Sprawiedliwość.

  Uchwały w tych sprawach podjął w sobotę zarząd główny tej partii. "Jesteśmy za tym, żeby polska delegacja nie jechała do Rosji na obchody 60-tej rocznicy zakończenia II wojny światowe. Wobec prowokacyjnej polityki Rosji wyjazd były jednoznaczny z akceptacją tej postawy" – powiedział w sobotę dziennikarzom Jarosław Kaczyński, szef PiS-u.

  "Polskie zasługi wojenne mają być zupełnie pominięte podczas tych obchodów, mimo, że podkreślone są chociażby zasługi wojsk francuskich" - wtórował mu Kazimierz Ujazdowski, wicemarszałek Sejmu z ramienia PiS.

  Partia Kaczyńskich nie zgadza się także z tym, aby czynsze w prywatnych kamienicach mogli dowolnie kształtować właściciele. Takie rozwiązania nakazał wprowadzić Polsce Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Zdaniem
  posłów PiS od tej decyzji można się jeszcze odwołać.

  "Setkom tysięcy Polaków grozi bezdomność, nie można do tego dopuścić" – powiedział w sobotę dziennikarzom Jarosław Kaczyński.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.