Wybierz region

Wybierz miasto

  Promocja "Kaczora po pekińsku"

  Autor: Tomasz Albecki

  2007-02-17, Aktualizacja: 2007-02-17 10:01 źródło: Wiadomości24.pl

  "Kaczka po pekińsku" to najnowsza książka Jacka Pałasińskiego zawierająca reportaże z krajów zwanych "azjatyckimi tygrysami". Promocja tej książki będzie miała miejsce 21 lutego w warszawskim Traffic Club.

  "Kaczka po pekińsku" to najnowsza książka Jacka Pałasińskiego zawierająca reportaże z krajów zwanych "azjatyckimi tygrysami". Promocja tej książki będzie miała miejsce 21 lutego w warszawskim Traffic Club.

  „Kaczor po pekińsku” to najnowsza książka Jaca Pałasińskiego. Pełne pasji reportaże z krajów zwanych „azjatyckimi tygrysami” pozwalają poznać nową rzeczywistość, w której żyjemy, a nie jesteśmy jej świadomi.

  - „Zachód - cóż, zachodzi; Wschód - taka jest rzeczywistość dnia dzisiejszego - wschodzi. Zachód będzie się liczył coraz mniej, wschód coraz bardziej” - przewiduje Jacek Pałasiński w swojej najnowszej książce.


  Autor opisuje wrażenia z podróży do Chin, Indii, Singapuru. Problemy na lotniskach, drogie hotele, sklepy. Z drugiej strony slumsy, żebraków, ogromne wysypiska śmieci. Klimat nie sprzyja nikomu, a jednak w tak podłych i nieludzkich warunkach rodzą się największe gospodarki przyszłości.


  - W 2020 Chiny będą pierwszą potęgą gospodarczą świata, angielski zacznie powoli odchodzić, a mandaryński może stać się językiem przyszłości - prorokuje Pałasiński. Czas pokaże. Trzeba się jednak zgodzić z autorem, iż zachód jeszcze konsumuje to, co na Wschodzie wytworzono, nie zdając sobie sprawy, że tykanie zegarka przybliża go do zmierzchu.


  Kaczor po pekińsku

  Jacek Pałasiński

  Wydawnictwo Rosner i Wspólnicy

  ***

  Jacek Pałasiński (ur. 1952) - teatrolog i dziennikarz, od grudnia 1981 r. mieszkał w Rzymie. Po 1990 r. dziennikarz Radia Zet, "Rzeczpospolitej", "Wprost". Autor reportaży z 30 krajów świata i niezliczonych korespondencji z Włoch. Członek Zarządu Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej we Włoszech. Autor książek "Express Meditarranee czyli podróż po Morzu Śródziemnym i okolicach" oraz "Wprost z oblężonej świątyni". Obecnie dziennikarz TVN24.

  ***
  21 lutego o godz. 19, w warszawskim klubie Traffic Club przy ul. Bracka 25 w dyskusji na temat nowej rzeczywistości wezmą udział: Stefan Bratkowski, Kamil Durczok, Bronisław Geremek, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Roman Młodkowski, Henryk Suchar, Anita Werner oraz Maciej Wierzyński.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.