Wybierz region

Wybierz miasto

  Rośnie liczba zaginionych Polaków

  Autor: Anna Rokicińska

  2004-12-30, Aktualizacja: 2004-12-30 18:07

  63 Polaków nadal jest poszukiwanych w Tajlandii. Zaginęli podczas kataklizmu, który ogarnął południowo-wschodnią Azję. Wciąż niezidentyfikowane są zwłoki jednej osoby.

  63 Polaków nadal jest poszukiwanych w Tajlandii. Zaginęli podczas kataklizmu, który ogarnął południowo-wschodnią Azję. Wciąż niezidentyfikowane są zwłoki jednej osoby.

  Tymczasem na Sri Lance wciąż poszukiwanych jest 10 osób. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że z relacji świadków wynika, że u wybrzeży Tajlandii prawdopodobnie zginęło 5 Polaków. Liczba zaginionych polskich turystów regularnie rośnie, bo rodziny i znajomi zgłaszają wciąż nazwiska swoich bliskich. W 5 przypadkach znane są jedynie imiona zaginionych Polaków. Z ambasadą w Bangkoku skontaktowało się do tej pory 40 turystów. Sześciu z nich było hospitalizowanych. MSZ informuje, ze wciąż rośnie liczba osób, o których pobycie w rejonie katastrofy resort nie wiedział, a które już wróciły bezpiecznie do kraju i dopiero teraz informują o tym ministerstwo. Na Sri Lance wciąż trwają poszukiwania 10 naszych rodaków. Nawiązano kontakt z 12. Nazwiska 6 z nich znajdują się na liście 16 osób poszukiwanych w tym rejonie katastrofy.
  Tsunami zabiła już prawie 90 tysięcy ludzi. Instytucje humanitarne wciąż apelują o pomoc dla tej części świata. Krajom ogarniętym tragedią grozi epidemia.


  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.