Wybierz region

Wybierz miasto

  Stoczniowcy odroczeni

  Autor: Anna Rokicińska

  2004-12-30, Aktualizacja: 2004-12-30 18:04

  Sąd Rejonowy w Warszawie w środę odroczył proces trzech stoczniowców z Gdańska i Gdyni. Jeden z oskarżonych nie stawił się 29.12.04 na rozprawę. Zenon K., Aleksander K. i Ryszard Sz.

  Sąd Rejonowy w Warszawie w środę odroczył proces trzech stoczniowców z Gdańska i Gdyni. Jeden z oskarżonych nie stawił się 29.12.04 na rozprawę. Zenon K., Aleksander K. i Ryszard Sz. są oskarżeni o spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa publicznego.
  Oskarżeni 22 października 2002 roku brali udział w demonstracji przed kancelarią premiera. Stoczniowcy protestowali przeciwko obojętności rządu wobec upadku przemysłu okrętowego. Zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników manifestacji miało stanowić ponad 1000 petard, które oskarżeni przewozili luzem w polonezie trucku. Biegi podczas poprzednich rozpraw podkreślali, że petardy mogły wybuchnąć, a obudowa poloneza poranić ludzi znajdujących się w polu rażenia. W całej manifestacji uczestniczyło około 3 tysięcy. Doszło do bitwy z policją, która próbowała stłumić zamieszki używając środków przymusu m.in. gazu łzawiącego. Po manifestacji zatrzymano 20 osób, a 11 postawiono zarzuty.
  W środę z powodu choroby na rozprawie nie pojawił się Aleksander K. Jego pełnomocnik przedstawił sądowi zwolnienie L-4. Sąd jednak uznał, że takie usprawiedliwienie nie spełnia wymogów formalnych i oskarżony będzie musiał dosłać odpowiadające wymogom sądowym zaświadczenie lekarskie. Sąd czeka na uzupełnienie dokumentacji. Odroczył sprawę do 15 lutego 2005 roku.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.