Wybierz region

Wybierz miasto

  Świadkowie Jehowy pomagają młodym kierować się w życiu duchem Bożym

  Autor: ŁS

  2008-07-05, Aktualizacja: 2008-07-05 23:04 źródło: Naszemiasto.pl

  Decyzje podejmowane przez młodych ludzi mogą mieć wpływ na ich dorosłe życie. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek młodzież potrzebuje praktycznej pomocy przy dokonywaniu mądrych wyborów.

  Decyzje podejmowane przez młodych ludzi mogą mieć wpływ na ich dorosłe życie. Obecnie bardziej niż kiedykolwiek młodzież potrzebuje praktycznej pomocy przy dokonywaniu mądrych wyborów.

  Ich decyzje mogą mieć poważne konsekwencje oraz kształtować ich charakter. Świadkowie Jehowy starają się pomagać młodym ludziom, zapewniając im szkolenie oparte na Biblii. Rady biblijne od wielu lat są najważniejszą częścią programu corocznych zgromadzeń Świadków Jehowy, które pomagają młodym ludziom w kierowaniu swym życiem i podejmowaniu decyzji.

  W bieżącym roku mija 27 lat od wydania przez Świadków w języku polskim pięknie ilustrowanej książki Mój zbiór opowieści biblijnych. Ta pomoc w nauczaniu dzieci zawiera 116 opowieści i ponad 125 kolorowych ilustracji pokazujących główne wydarzenia biblijne. Publikacja ta wciąż ułatwia i uprzyjemnia dzieciom poznawanie Biblii.

  W latach 80 ubiegłego wieku Świadkowie publikowali w czasopiśmie Przebudźcie się! biblijne rady dla nastolatków. Na zgromadzeniach okręgowych w roku 1994 materiały te wydano po polsku w formie książki zatytułowanej Pytania młodych ludzi — praktyczne odpowiedzi. Publikacja ta oraz artykuły z serii „Młodzi ludzie pytają…” ukazującej się w Przebudźcie się! wciąż przynoszą korzyści milionom czytelników. Świadkowie Jehowy nakręcili i wydali w wersji DVD dwa filmy, przygotowane z myślą o młodych: Jak znaleźć prawdziwych przyjaciół? oraz Jak pokierować swoim życiem?

  Świadkowie dalej starają się naśladować Boga w trosce okazywanej młodym ludziom. Na zgromadzeniach okręgowych w roku 2008 pod hasłem „Kierowani duchem Bożym” spora część programu poświęcona została potrzebom dorastającej młodzieży. Sesja w piątek po południu zawierała 90-minutowy blok punktów z praktycznymi radami uwzględniającymi specyficzne potrzeby młodych. Znalazły się tam krótkie scenki, pokazujące, jak mogą oni poddawać się kierownictwu ducha Bożego. Wielkim zaskoczeniem było ogłoszone w piątkowe popołudnie wydanie książki Pytania młodych ludzi – praktyczne odpowiedzi. Każdy z obecnych otrzymał egzemplarz tego nowego wydawnictwa. Jest to drugi tom, wydanej w 1994 roku książki o tym samym tytule, która zyskała wśród młodych ogromne uznanie – wydrukowano ją w nakładzie ponad 30 milionów egzemplarzy. Drugi tom tej książki charakteryzuje się znakomitą oprawą graficzną, lekkim w czytaniu nowoczesnym stylem, ale przede wszystkim praktycznością prezentowanych rad. Informacje te pomogą unikać problemów wynikających z prowadzenia rozrywkowego stylu życia, pomogą radzić sobie z kłopotami i mądrze, wartościowo prowadzić życie.

  Świadkowie wierzą, że młodzi ludzie studiujący Biblię i starający się w życiu stosować do zawartych w niej zasad odbierają najlepsze wykształcenie. Ich zdaniem wiedza biblijna jest niezbędna dla młodzieży, by wybrać właściwą drogę życiową.

  W świecie pełnym sprzecznych rad moralnych Świadkowie Jehowy niezmiennie wskazują młodzieży źródło zapewniające najlepsze kierownictwo — świętego ducha Bożego.


  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)