Wybierz region

Wybierz miasto

  Sztuka Jasmin Rezy w Teatrze Ochoty

  Autor: Ej

  2004-12-20, Aktualizacja: 2004-12-20 19:20

  "Sztuka" Jasmin Rezy w reżyserii Pawła Miśkiewicza, wystawiona w Teatrze Polskim we Wrocławiu otrzymała główną nagrodę III Festiwalu Komedii w Tarnowie w 1999 roku.

  "Sztuka" Jasmin Rezy w reżyserii Pawła Miśkiewicza, wystawiona w Teatrze Polskim we Wrocławiu otrzymała główną nagrodę III Festiwalu Komedii w Tarnowie w 1999 roku. Wszyscy odtwórcy głównych ról (Krzysztof Dracz, Henryk Niebudek i Miłogost Reczek) podczas 39. Kaliskich Spotkań Teatralnych tego samego roku zdobyli główne nagrody za swoje kreacje aktorskie.

  "Sztuka" doczekała się kolejnej realizacji, tym razem w Teatrze Ochoty. Reżyserką, a zarazem autorką scenografii jest Bożena Stryjkówna. W głównych rolach pojawiają się Tomasz Mędrzak (Marc), Piotr Siejka (Yvan) oraz Krzysztof Kiersznowski (Serge).

  Znakomicie napisana, błyszcząca dowcipem sztuka opowiada o perypetiach trójki dżentelmenów, których wieloletnia przyjaźń zostaje poddana próbie za sprawą białego obrazu w "białe paski" zakupionego przez jednego z nich za horrendalną sumę.

  Wielkim atutem "Sztuki" są bardzo dobre, dowcipne dialogi, a powodzenie przedstawienia zależy w pierwszym rzędzie od aktorów.

  Czy aktorom zaangażowanym w warszawską realizację uda się wyważyć tonację pomiędzy serio a buffo, nadać każdej scenie właściwy ton, bawić i jednocześnie zmusić widza, aby uwierzył w realność kreowanych postaci?

  Premiery 18 i 19 grudnia 2004 roku. Kolejne spektakle: 22, 23, 26 grudnia.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.