Trasa Grabowo Kościerskie-Nowa Karczma.Śmiertelne potrącenie

Autor: Maciej Wajer

2008-11-24, Aktualizacja: 2008-11-24 12:52

Do tragicznego wypadku doszło w minioną sobotę na trasie Grabowo Kościerskie-Nowa Karczma. W wyniku potrącenia przez samochód ciężarowy zginął 27-letni mężczyzna.

Do tragicznego wypadku doszło w minioną sobotę na trasie Grabowo Kościerskie-Nowa Karczma. W wyniku potrącenia przez samochód ciężarowy zginął 27-letni mężczyzna.
– O zdarzeniu, które miało miejsce przed południem zostaliśmy poinformowani przez pogotowie – mówi asp. sztab. Krzysztof Lipski, rzecznik kościerskiej policji. – Informację taką otrzymaliśmy dokładnie o godzinie 11.20. Mężczyzna szedł poboczem i został potrącony przez ciężarowego stara. Kierowca samochodu był trzeźwy.
Z ciężkimi obrażeniami mężczyznę odwieziono do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, a następnie przetransportowano do szpitala w Gdańsku.
– O godzinie 14.10 zostaliśmy poinformowanie przez komisariat policji Gdańsk Przymorze o tym, że mężczyzna zmarł – dodaje Krzysztof Lipski.
Leszek Zwolakiewicz, ordynator szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie potwierdza informacje o wypadku, do którego doszło w sobotę.
– Potwierdzam, że taki wypadek był – mówi Leszek Zwolakiewicz. – Pojechał do niego doświadczony lekarz z odpowiednimi uprawnieniami, a decyzji, którą on podjął o transporcie do Gdańska, czy była ona dobra czy zła, nie będę komentował. Tak samo powstrzymam się od komentarza stanowiska lekarzy z Gdańska Zaspy.

Sonda

Co sądzisz o ścieżkach rowerowych w stolicy?

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.