Wybierz region

Wybierz miasto

  Walentynki? A kto ma na to czas?!

  Autor: Anna Kulik, Katarzyna Borowska, Anna Rokicińska

  2005-02-14, Aktualizacja: 2005-03-08 11:11

  Od kilku lat w Polsce panuje walentynkowe szaleństwo. Wystawy biją po oczach czerwonymi serduszkami i amorkami, rozgłośnie radiowe nadają "miłosne" piosenki.

  Od kilku lat w Polsce panuje walentynkowe szaleństwo. Wystawy biją po oczach czerwonymi serduszkami i amorkami, rozgłośnie radiowe nadają "miłosne" piosenki.

  Postanowiliśmy zapytać kilka znanych osób czy i jak obchodzą święto zakochanych i miłości. Wyniki są Zaskakujące. Okazuje się bowiem, że mało kto obchodzi Walentynki. Wszyscy są zapracowani i zmęczeni, a poza tym nie przepadają za zapożyczonym świętem.

  Aktorka Joanna Koroniewska, znana jako Małgosia z serialu "M jak miłość" (prywatnie szczęśliwa narzeczona prezentera telewizyjnego Macieja Dowbora) prosi, by podkreślić, że w tym roku absolutnie nie będzie obchodzić Walentynek. – "Jestem okropnie zapracowana. Przygotowuję się do spektaklu 'Seks, chemia i latanie', którego premiera odbędzie się 25 lutego. Wracam do domu i uczę się
  tekstu. Na świętowanie nie mam ani chwili" – zarzeka się.

  Sebastian Florek, poseł SLD i były uczestnik "Big Brothera" twierdzi, że nie traktuje emocjonalnie tego święta, bo zostało zapożyczone zza granicy. - "Przyznaję, że od dwóch lat wysyłam 14 lutego laurki do bliskiej mi osoby. Robię to, żeby nie było jej przykro, kiedy wszyscy wokół dostają okolicznościowe kartki" - przyznaje.

  Inny sejmowy kawaler do wzięcia, gwiazda komisji śledczej badającej aferę Rywina, poseł PiS Zbigniew Ziobro kręci głową na pytanie o walentynki. Już wie, że święto zakochanych spędzi bardzo pracowicie. – "14 lutego spotykam się z ekspertami od zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości. Wieczorem będę na pewno tak padnięty, że nawet nie myślę o żadnej nastrojowej kolacji. Może
  chociaż przyśni mi się coś miłego" – mówi z nadzieją w głosie.

  Sejmowa lwica, posłanka Samoobrony Renata Beger, słynna z wyrazu swoich oczu też nie obchodzi walentynek. - "Nie przykładam do tego święta szczególnej wagi, za to obchodzą je moje dzieci. Obdarowują mnie wtedy upominkami. Ja się tym im i mężowi odwzajemniam. W tym roku nie zamierzam obchodzić szczególnie tego święta. Mam zaplanowany wyjazd na obchody 60-tej rocznicy wyzwolenia Piły" – powiedziała nam.

  Polarnik Marek Kamiński nie ukrywa zaskoczenia pytaniem o walentynki. – "Jest tak wiele świąt, że trudno za nimi nadążyć. Jedno goni drugie. Dopiero była gwiazdka, a już są reklamy w wielkanocnymi zającami. Co do walentynek - to jeśli to święto jest też dla małżonków - to kupię mojej żonie jakiś drobiazg, który ją ucieszy. Ja swój prezent już dostałem - właśnie urodziła mi się córka Pola. Waży ponad 3 kilogramy, ma śniadą cerę i jest bardzo stanowcza" - mówi.

  Serialowy porucznik Borewicz, czyli Bronisław Cieślak łamał serca połowy damskiej widowni, gdy telewizja nadawała "07 zgłoś się". Dziś jako poseł całkiem
  bez emocji podchodzi do walentynek. – "Wiele lat temu dorobiono mi gębę podrywacza i Casanovy, ale to nie jest część mojej osobowości. Przyznaję, że miętę do płci nadobnej czułem zawsze. W czasach studenckich nie były mi
  potrzebne walentynki, żeby poderwać piękną dziewczynę. Jako stateczny człowiek raczej się na to święto nie nawrócę. W dniu 14 lutego nie rozsyłam serduszek" - stwierdza.

  Patrycja Markowska, piosenkarka córka Grzegorza Markowskiego jest jednym z nielicznym wyjątków obchodzących walentynki. W tym roku planuje z ukochanym
  kino i kolacje przy świecach. Oczywiście w tle będą płynąć miłosne piosenki. Jak nam zdradziła, sama niedawno nagrała "walentynkową" piosenkę.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • inne (2%)
  • rower (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.