Wybierz region

Wybierz miasto

  Wirtualne Gęśle 2008 dla Beltaine

  Autor: Katarzyna Wolnik

  2008-04-10, Aktualizacja: 2008-04-10 07:30 źródło: Dziennik Zachodni

  Płyta "Koncentrad" śląsko- małopolskiego zespołu Beltaine zdobyła Wirtualne Gęśle 2008 roku, czyli, zdaniem internautów, tytuł folkowej płyty roku 2007. Plebiscyt współorganizowany jest przez Polskie Radio SA.

  Płyta "Koncentrad" śląsko- małopolskiego zespołu Beltaine zdobyła Wirtualne Gęśle 2008 roku, czyli, zdaniem internautów, tytuł folkowej płyty roku 2007.

  Plebiscyt współorganizowany jest przez Polskie Radio SA. Płyta grupy Beltaine otrzymała wyróżnienie już po raz drugi. Ich poprzedni, debiutancki krążek "Rockhill" otrzymał tytuł Wirtualnych Gęśli w 2005 roku. - To dla nas wyjątkowy wyraz uznania, ponieważ nagroda przyznawana jest przez słuchaczy, a nie przez jury. Oznacza to, że nasza muzyka trafia do ludzi i nie rozmija się z ich oczekiwaniami - mówi Grzegorz Chudy, lider zespołu.

  "Koncentrad" to album odważny. Beltaine połączył muzykę celtycką - głównie irlandzką i bretońską - ze współczesną. Tradycyjne melodie ubrane są w nowoczesne instrumentarium i współczesne aranżacje. Dodatkowo zespół zdecydował się na wprowadzenie do swojej muzyki elementów tradycji innych niż celtyckie - na krążku pojawia się indyjska tabla, hiszpański cajón czy afrykańskie conga oraz djembe.

  Drugie miejsce w plebiscycie zdobyła "Muzyka psychodelicznej Świtezianki" Żywiołaka, a kolejne: "Psychofolk" zespołu Shannon, "Szumi jawor soundsystem" bielskiej grupy Psio Crew oraz "Live in Gorzów 2007" Lemko Tower.

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)