Wybierz region

Wybierz miasto

  WYŁUDZENIA - Poseł Jan Masiel nabrał Brukselę?

  Autor: Tomasz Cylka

  2008-04-10, Aktualizacja: 2008-04-10 06:43

  Jan Masiel, europoseł z Wielkopolski, ma kłopoty. Za pieniądze Parlamentu Europejskiego zatrudniał swoją żonę jako asystentkę, co budzi etyczne zastrzeżenia.

  Jan Masiel, europoseł z Wielkopolski, ma kłopoty. Za pieniądze Parlamentu Europejskiego zatrudniał swoją żonę jako asystentkę, co budzi etyczne zastrzeżenia.

  W 2004 roku Jan Masiel wszedł do Parlamentu Europejskiego z list Samoobrony. Rok temu opuścił partię Andrzeja Leppera, a w styczniu 2008 roku został wielkopolskim liderem PSL Piast, partii założonej między innymi przez byłych ludowców oraz członków Samoobrony.

  Teraz jego szanse na karierę w Brukseli zmalały niemal do zera. Wczorajszy „Dziennik” ujawnił, że eurodeputowany z Wielkopolski miał wyłudzać pieniądze z Parlamentu Europejskiego. Chodzi o fikcyjne zatrudnianie asystentów, którzy mieli się dzielić wynagrodzeniem z europosłem, przedstawianie do zwrotu fikcyjnych faktur oraz finansowanie z pieniędzy europejskich PSL Piast. Masiel zaprzecza tym zarzutom, a przyznaje się jedynie do tego, że zatrudniał żonę jako asystentkę opłacaną z funduszy unijnych. Regulamin Parlamentu Europejskiego nie zakazuje zatrudniania członków rodziny, ale budzi to zawsze etyczne wątpliwości. Jan Masiel po wczorajszej publikacji zapowiada, że rozwiąże z żoną kontrakt. – Potępiam swoje zachowanie. Nadużyłem zaufania Parlamentu Europejskiego i wyborców – przyznaje polityk i dodaje, że od czasu, gdy przeszedł z Samoobrony do PSL Piast często jest atakowany przez politycznych konkurentów.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

  Sonda

  Z jakiego środka transportu w mieście najczęściej korzystasz?

  • autobus (35%)
  • samochód (27%)
  • tramwaj (19%)
  • metro (9%)
  • na piechotę (7%)
  • rower (2%)
  • inne (2%)