Trzech kieszonkowców zatrzymali śródmiejscy policjanci w centrum miasta, kolejnych dwóch wpadło w ręce stołecznych wywiadowców. Piersi próbowali okraść z portfeli gości restauracji w centrum miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Trzech kieszonkowców zatrzymali śródmiejscy policjanci w centrum miasta, kolejnych dwóch wpadło w ręce stołecznych wywiadowców. Piersi próbowali okraść z portfeli gości restauracji w centrum miasta. W podobnych okolicznościach zatrzymani zostali dwaj mężczyźni na Woli. Ci również wykorzystując nieuwagę klienta baru w centrum handlowym wyjęli z kieszeni kurtki pozostawionej na krześle portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartą kredytową.

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież kieszonkową zatrzymali wywiadowcy tuż po 14.00 w centrum handlowym na Woli. Gdyby nie szybka reakcja policjantów sprawcy najprawdopodobniej uciekliby. Na szczęście funkcjonariusze zatrzymali ich, gdy kieszonkowcy próbowali odjechać z parkingu koło centrum. Zatrzymani to: Jacek Ś. (l. 40) i Artur M. (l. 22). Jak ustalili wywiadowcy złodzieje wykorzystali chwilę nieuwagi klienta baru i z kieszeni kurtki, którą pozostawił na krześle wyjęli portfel z dokumentami, pieniędzmi i kartą kredytową. Działali tak szybko, że mężczyzna nawet nie zorientował się, że padł ofiarą kieszonkowców. O wszystkim dowiedział się po chwili od policyjnych wywiadowców, którzy kilka minut później oddali mu skradzione rzeczy. Obaj sprawcy zostali natychmiast przewiezieni do komendy rejonowej przy ul. Żytniej. Tam zostali przesłuchani i przedstawiono im zarzut kradzieży.

Tego dnia nie byli to jedyni kieszonkowcy ujęci przez stołecznych policjantów. Kilka godzin później, około godziny 20.00 umundurowany patrol służb ponadnormatywnych przechodząc obok jednej z restauracji w centrum zauważył dwóch mężczyzn, którzy wykorzystując nieuwagę jednego z gości przeszukiwali mu kieszenie marynarki. Policjanci natychmiast podjęli interwencję zatrzymując złodziei. W czasie legitymowania ustalono, że zatrzymani kieszonkowcy to Merzouk H. lat 35 i Abdelova H. lat 30. W czasie przeszukania znaleziono przy nich po kilkaset euro, prawdopodobnie pochodzących z wcześniejszych kradzieży kieszonkowych oraz woreczki foliowe z marihuaną. Obaj odpowiedzą za usiłowanie kradzieży portfela oraz za posiadanie środków odurzających.

Zaledwie 20 minut później po krótkim pościgu został zatrzymany jeszcze jeden kieszonkowiec. 47 letni Andrzej L. usiłował ukraść portfel klienta jednej z restauracji przy Nowym Świecie. Złodziej został zauważony przez obsługę restauracji. Powiadomiony o kradzieży angielski turysta i jeden z pracowników restauracji rzucili się w pościg za złodziejem, którego po kilkuset metrach zatrzymali. Ścigany mężczyzna w czasie ucieczki odrzucił skradziony wcześniej portfel. Ujętego sprawcę natychmiast przekazano w ręce Policji. Dzisiaj zatrzymanym zostaną przedstawione zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży. Wszyscy zatrzymani są znani warszawskiej Policji. Wielokrotnie byli notowani do różnych przestępstw, przeważnie dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!