Tylko miesiąc czasu potrzebowali północnoprascy kryminalni, żeby namierzyć sprawcę kradzieży metodą na tak zwany „kolec”. 28 – letni Lasha K. usłyszał łącznie aż trzy zarzuty.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Tylko miesiąc czasu potrzebowali północnoprascy kryminalni, żeby namierzyć sprawcę kradzieży metodą na tak zwany „kolec”. 28 – letni Lasha K. usłyszał łącznie aż trzy zarzuty. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W kwietniu tego rok na terenie Pragi Północ odnotowano kilka przypadków kradzieży mienia z samochodów metodą na tak zwany „kolec”. Polegała ona na przecięciu opony w aucie, a następnie wskazaniu tego faktu ofierze przez niby to przypadkowego mężczyznę. Podczas wymiany przebitej opony sprawca kradł z wnętrza pojazdu torby, saszetki, aktówki, telefony komórkowe i portfele.

Północnoprascy kryminalni po analizie wszystkich przypadków kradzieży, natychmiast rozpoczęli pracę zmierzającą do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Nie było to łatwe, bowiem nikt z przesłuchiwanych pokrzywdzonych i świadków nie pamiętał żadnych szczegółów na temat jego wyglądu i wieku. Dopiero żmudna praca związana z zabezpieczaniem i przeglądaniem zapisów z monitoringu ulicznego i bankowego przyniosła właściwy trop.

Policjanci jadąc do jednego z mieszkań przy ulicy Szymanowskiego, zatrzymali w nim mężczyznę podejrzewanego o kradzieże. Legitymując go usłyszeli od niego, że jest on obywatelem Bułgarii. Na tę okoliczność mężczyzna pokazał policjantom sfałszowane prawo jazdy. Dopiero w komendzie przy Cyryla i Metodego sprawdzenie linii papilarnych zatrzymanego, na urządzeniu „Morpho – touch” wskazało mundurowym jego prawdziwą tożsamość. Jak się okazało od stycznia tego roku 28 – letni Lasha K., pochodzący z Gruzji widniał także w policyjnej bazie danych, jako poszukiwany do sprawy prowadzonej przez policjantów z Żoliborza.

28 – letni Lasha K. usłyszał łącznie trzy zarzuty: usiłowania kradzieży, kradzieży na kwotę około 5.000 złotych i posługiwania się fałszywym dokumentem. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!