Zarzut uszkodzenia mienia i próby kradzieży przedstawili policjanci z Targówka dwóm mężczyznom, którzy próbowali rozebrać latarnię uliczną na rogu ulic Naczelnikowskiej i Birżańskiej. Adam Z. i Bogusław T.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Zarzut uszkodzenia mienia i próby kradzieży przedstawili policjanci z Targówka dwóm mężczyznom, którzy próbowali rozebrać latarnię uliczną na rogu ulic Naczelnikowskiej i Birżańskiej. Adam Z. i Bogusław T. zostali zatrzymani na gorącym uczynku w momencie rozbijania młotem betonowej podstawy słupa latarni. O zdarzeniu powiadomił funkcjonariuszy świadek.

Patrol straży miesjskiej został poinformowany przez świadka zdarzenia, że na rogu ulic Naczelnikowskiej i Birżańskiej trzech mężczyzn rozbiera latarnię oświetleniową. Słowa mężczyzny potwierdziły się. U zbiegu ulic mundurowi zauważyli trzech mężczyzn. Jeden z nich trzymał w ręku młot, ale na widok radiowozu uciekł. Dwóch innych podnosiło z ziemi metalowe pręty i również próbowało uciec. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani na ul. Ziemowita. Obaj próbowali wykręcić się tłumaczeniem, że znaleźli pręty, ale nie niszczyli słupa. Latarnia leżała na ziemi, betonowy słup podtrzymujący latarnię zniszczony.

W między czasie strażnicy prosili o pomoc policjantów. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Adam Z. (43 l.) i Bogusław T. (52 l.) zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu przy Chodeckiej. Mężczyźni narazili na straty w wysokości 3.500 zł zakład konserwacji oświetlenia. Policjanci przedstawili obu zarzuty usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!