Śródmiejscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania na Centralnej Giełdzie Komputerowej w Warszawie przy ul Batorego. Tak jak w czasie wcześniejszych "nalotów", kontrolowali legalność zawartości dysków ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Śródmiejscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania na Centralnej Giełdzie Komputerowej w Warszawie przy ul Batorego. Tak jak w czasie wcześniejszych "nalotów", kontrolowali legalność zawartości dysków sprzedawanych na giełdzie. Zatrzymano młodego mężczyznę, który handlował nielegalnie skopiowanym oprogramowaniem komputerowym i filmami DVD.

Wczoraj po raz kolejny policjanci ze śródmiejskiej komendy sprawdzali zawartość stoisk szukając pirackich wydawnictw na giełdzie komputerowej przy ul. Batorego. W czasie przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, mieszkańca jednej z podwarszawskich miejscowości handlującego pirackim oprogramowaniem. Zatrzymany 19 letni Marcin T. handlował płytami z nielegalnymi programami. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt płyt z grami na PC i filmami. 19-latek odpowie z Ustawy o Ochronie Praw Autorskich i Praw Pokrewnych. Grozi mu odpowiedzialność karna do lat 2.

Konsekwencja i częste „naloty” na giełdę doprowadziły do znacznego spadku ilości pirackiego oprogramowania, tam sprzedawanego. Ilość osób sprzedających pirackie płyty również się zmniejszyła. Wszystkich zajmujących się tym procederem ostrzegamy, że wszelkie objawy piractwa będą karane z całą surowością prawa.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!