Policjanci z Bielan dzisiaj w nocy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdemolowali przystanek autobusowy przy ulicy Przybyszewskiego. Nietrzeźwi młodzieńcy w wiacie przystanku uszkodzili boczną ściankę i zadaszenie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z Bielan dzisiaj w nocy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zdemolowali przystanek autobusowy przy ulicy Przybyszewskiego. Nietrzeźwi młodzieńcy w wiacie przystanku uszkodzili boczną ściankę i zadaszenie. Uszkodzenia powstały na skutek uderzania w te elementy, kastetem. Wyczyny Jana K. i Łukasza Z. zauważył przypadkowy przechodzień, który natychmiast powiadomił Policję.

Dzisiaj około godziny 01.00 na alarmowy numer Policji zadzwonił przypadkowy przechodzień, który zauważył młodych ludzi niszczących wiatę przystankową. Już po chwili na miejscu zjawili się policjanci z komendy na Bielanach. Mężczyźni, którzy znajdowali się przy przystanku, na widok zbliżającego się radiowozu próbowali rozbiec się w różne strony, w głąb osiedla. Ich wysiłki, aby uniknąć spotkania z policjantami, okazały się jednak daremne. Po krótkim pościgu obaj zostali uzatrzymani.

21-letni Jan K. i 17-letni Łukasz Z. trafili do bielańskiej komendy. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało, że obaj byli pod wpływem alkoholu. Z zeznań podejrzanych wynika, że Jan K. wczoraj kupił metalowy kastet i postanowił gdzieś go wypróbować. Możliwości nowego nabytku sprawdził na wiacie przystankowej, powodując uszkodzenie bocznej ścianki i zadaszenia. Funkcjonariusze ustalają teraz wartość strat na jakie został narażony właściciel wiaty. Prawdopodobnie jeszcze dziś obaj mężczyźni odpowiedzą za uszkodzenie mienia. 21-latek dodatkowo będzie miał przedstawiony zarzut za posiadanie kastetu bez wymaganego zezwolenia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!