Szczegółowy zapis monitoringu i błyskawiczna reakcja policjantów z bielańskiej komendy zaowocowały zatrzymaniem mężczyzny, okradającego śpiącego pasażera, na przystanku tramwajowym przy ulicy Marymonckiej.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Szczegółowy zapis monitoringu i błyskawiczna reakcja policjantów z bielańskiej komendy zaowocowały zatrzymaniem mężczyzny, okradającego śpiącego pasażera, na przystanku tramwajowym przy ulicy Marymonckiej. Okradany do końca nie wiedział, że złodziej przeszukał jego kieszenie i wyjął jego telefon komórkowy. O tym fakcie dowiedział się, gdy 43-letni Robert K. był już w rękach Policji.

Złodzieje często korzystają z okazji i okradają nietrzeźwe osoby, śpiące na przystankach. Późne godziny nocne dodatkowo sprzyjają temu procederowi. Tak było i tym razem. Było tuż po godzinie 22.00, gdy pracownik monitoringu zauważył na ekranie pasażera, śpiącego na przystanku tramwajowym przy ulicy Marymonckiej skrzyżowanie z ulicą Żeromskiego. W pewnym momencie do leżącego na ławce chłopaka przysiadł się mężczyzna. Po chwili 43-leni Robert K. zaczął przeszukiwać kieszenie śpiącego mężczyzny.

Informacja o tym zdarzeniu natychmiast została przekazana patrolom pełniącym służbę w tamtym rejonie. Po dokładnym przeszukaniu odzieży śpiącego chłopaka, złodziej wsiadł do tramwaju. W pościg za złodziejem udała się załoga mundurowa. Kilka ulic dalej na przystanku, policjanci zauważyli chłopaka odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Na widok policyjnego radiowozu 43-latek zaczął uciekać. Nie uciekł jednak zbyt daleko, po krótkim pościgu Robert K. był już w rękach funkcjonariuszy.

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim, skradziony śpiącemu mężczyźnie telefon. Został on zabezpieczony, wkrótce zostanie oddany właścicielowi. Policjanci już przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży. 43-latek przyznał się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddał się karze.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!