Rozbita przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą grupa przestępcza trudniła się popełnianiem przestępstw gospodarczych na terenie Warszawy i okolic.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Rozbita przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą grupa przestępcza trudniła się popełnianiem przestępstw gospodarczych na terenie Warszawy i okolic. Zatrzymano w tej sprawie cztery osoby, którym zarzuca się popełnienie piętnastu przestępstw dzięki którym mężczyźni zarobili prawie 180 000 zł.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zlikwidowali grupę przestępczą zajmującą się popełnianiem przestępstw gospodarczych w latach 2001-2002 na terenie Warszawy i okolic. W sprawie prowadzonej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie zebrano obszerny materiał dowodowy pozwalający na zarzucenie czterem osobom popełnienia piętnastu przestępstw gospodarczych polegających na wyłudzaniu kredytów, oszustwach bankowych i fałszowaniu dokumentów, jak też działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Sprawcy mieli ścisły podział ról, jedni organizowali dokumenty i podrabiali je, inni zawierali umowy w bankach. Dochód uzyskany z przestępczego procederu dzielony był pomiędzy członków grupy. Schemat działania grupy polegał na fałszowaniu zaświadczeń o zatrudnieniu i zarobkach, a następnie na tej podstawie zakładano rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy deklarując wysokie wpływy co było potwierdzone fałszywymi zaświadczeniami. Przestępcy zajmowali się też wyłudzaniem kredytów na podstawie fałszywych dokumentów przy zakupach ratalnych na szkodę banków oraz instytucji finansowych. W trakcie śledztwa funkcjonariusze odnaleźli u podejrzanych pieczęcie służące do podrabiania dokumentów. Szacuje się, że grupa w ciągu kilku miesięcy działalności zarobiła w ten sposób około 175 000 złotych.

Policjanci zatrzymali także szefa grupy i organizatora tego przestępczego procederu Bernarda G., który poszukiwany był listem gończym. Teraz na rozprawę poczeka w tymczasowym areszcie gdzie trafił decyzją sądu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze pozbawienia wolności bez jej warunkowego zawieszenia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!