Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami KSP zatrzymali Artura N. – lidera grupy mokotowskiej. Mężczyzna był poszukiwany od 4 lat m.in. za działalność w gangu "obcinaczy palców".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z funkcjonariuszami KSP zatrzymali Artura N. – lidera grupy mokotowskiej. Mężczyzna był poszukiwany od 4 lat m.in. za działalność w gangu "obcinaczy palców". Odpowie za działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, uprowadzenia dla okupu, nielegalny handel bronią i narkotykami. Razem z Arturem N. w ręce policjantów wpadł Jarosław S. ps. Szatek.

Policjanci specjalnej grupy pościgowej zatrzymali wczoraj po południu w Warszawie Artura N. poszukiwanego od czterech lat lidera grupy mokotowskiej, która została rozbita w kwietniu. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym m.in. za działalność w gangu obcinaczy palców – odłam grupy mokotowskiej. Policjantom z Komendy Głównej Policji pomagali funkcjonariusze wydziałów operacyjnych KSP, w tym wydziału realizacyjnego i wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw.

Grupa mokotowska należała do jednej z najbardziej bezwzględnych grup działających w Polsce. Na koncie ten gang ma: zabójstwa, uprowadzenia dla okupu, nielegalny handel bronią i narkotykami.

Artur N. był uczniem Andrzeja H. ps. Korek. Korek wpadł razem z innym liderem Zbigniewem C. ps. Daks. Działalność zatrzymanego przez grupę pościgową powołaną do poszukiwań najniebezpieczniejszych przestępców Artura N. charakteryzowała się bezwzględnością, okrucieństwem i brakiem litości dla ofiar.

Zatrzymany wspólnie z innymi członkami gangu obcinaczy palców ma na swoim koncie kilkanaście uprowadzeń. Mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty: udziału w grupie mokotowskiej, uprowadzeń dla okupu, handlu bronią, znacznymi ilościami narkotyków, korumpowania funkcjonariuszy publicznych i rozbojów.

Podczas zatrzymania w ręce policjantów wpadł również Jarosław S. ps. Szatek – poszukiwany listem gończym za przestępstwa popełnione na północy Mazowsza.
Specjalna grupa pościgowa tylko w ciągu 5 miesięcy swojego istnienia zatrzymała m.in. Piotra S. ps. Sobol, podejrzanego o kierowanie grupą ożarowską i zlecenie zabójstwa członka grupy "Dzika", czyli Łukasza W. Policjanci zatrzymali też Tomasza B. ps. Sierżant podejrzanego o wprowadzenie na rynek 300 kg kokainy, Jacka K. ps. Kosa podejrzanego o wprowadzenie na rynek 470 kg narkotyków.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!