Dwóch obywateli Sri Lanki zatrzymali dziś na gorącym uczynku policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją KSP. Mężczyźni wpadli w chwili realizacji „białego plastiku” przy jednym z ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dwóch obywateli Sri Lanki zatrzymali dziś na gorącym uczynku policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją KSP. Mężczyźni wpadli w chwili realizacji „białego plastiku” przy jednym z bankomatów na warszawskim Targówku. To już 10 osób zajmujących się „skimmingiem” zatrzymanych przez warszawską Policję.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji KSP od dwóch lat prowadzą rozpoznanie międzynarodowych grup przestępczych dokonujących na terenie Polski przestępstw polegających na tzw. „skimmingu”, czyli na kopiowaniu, a następnie realizacji płatniczych kart bankomatowych.

W ramach pierwszych realizacji związanych ze skimmingiem na przełomie 2005 i 2006 roku w ręce policjantów wpadło 4 obywateli Rumunii. Posiadali oni około 56 kart tzw. „białych plastików”. Cała czwórka została aresztowana, skazana na kary kilkuletniego więzienia i ekstradycję do Rumunii.

Następni oszuści zostali zatrzymani w marcu 2007 roku.. Wtedy to na terenie Śródmieścia i Ochoty wpadło 3 obywateli Wielkiej Brytanii i 1 obywatel Rumunii. Policjanci zabezpieczyli wówczas ponad 300 sfałszowanych kart i około 300 tys. złotych w różnej walucie. Wszyscy zatrzymani zostali przez sąd tymczasowo aresztowani.

Do ich grona dołączą zapewne zatrzymani dzisiaj rano pod jednym z bankomatów na Targówku dwaj obywatele Sri Lanki. 38-letni Gnanaseelan G. i 50-letni Arunthavarasa S. Mężczyźni wpadli w chwili realizacji „białego plastiku”. Podczas przeszukania ich mieszkań policjanci znaleźli ponad 50 tys. złotych w różnej walucie, sprzęt RTV w tym telewizory, dekodery cyfrowe, DVD, kino domowe. Wszystko to najprawdopodobniej zostało zakupione ze środków wyłudzonych z rachunków bankowych. Już wiadomo, że mężczyźni działali w Polsce od kilku miesięcy wyłudzając w tym czasie kilkadziesiąt tysięcy złotych na szkodę obywateli USA.

Sprawa jest rozwojowa funkcjonariusze przewidują kolejne zatrzymania.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!