Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP zatrzymali dwóch mężczyzn zaopatrujących grupę przestępczą w amunicję do broni palnej. 34-letni Bogdan L. i 31-letni Paweł S. wpadli na terenie Warszawy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP zatrzymali dwóch mężczyzn zaopatrujących grupę przestępczą w amunicję do broni palnej. 34-letni Bogdan L. i 31-letni Paweł S. wpadli na terenie Warszawy. Wczorajsza realizacja jest kontynuacją śledztwa trwającego od października 2006 roku. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w innych wątkach tej sprawy dotyczących m.in. paserstwa, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i oszustwach ubezpieczeniowych.

Policjanci wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP od października 2006 roku prowadzą śledztwo dotyczące działalności grupy przestępczej trudniącej się m.in. dokonywaniem napadów rabunkowych i wymuszeń rozbójniczych na terenie Warszawy, okolic i innych części kraju.

Wszystko zaczęło się na początku października 2006 roku, kiedy to w komendzie powiatowej Policji w Piasecznie właścicielka sklepu z okolic Piaseczna powiadomiła o próbie wymuszenia pieniędzy. Sprawca zażądał wówczas 20.000 złotych w zamian za ochronę. Zagroził, że jeśli nie zdobędzie pieniędzy, zrobi krzywdę jej dzieciom. Zapowiedział też, że zgłosi się do niej za dwa dni. Zabrał jej telefony komórkowe i laptopa. Wtedy właśnie w zorganizowaną przez policjantów zasadzkę wpadł 36-letni Marek S.

Od tego momentu sprawę przejęli policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw. Praca operacyjna i procesowa doprowadziła do ujawnienia powiązań Marka S. z innymi osobami, które dokonały wielu innych przestępstw z użyciem broni palnej. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu kolejnych członków grupy, którym przedstawiono 20 zarzutów w tym: napad na konwój pieniędzy na dworcu PKP Warszawa Wschodnia, dwa napady na kantory wymiany walut w Szklarskiej Porębie, dwa napady na kancelarie notarialne w Warszawie, trzy wymuszenia rozbójnicze napad na osobę przenoszącą pieniądze z utargu sieci restauracji w Warszawie. Wówczas sąd aresztował 24-letniego Marcina S., 21-letniego Damiana W, 35-letniego Andrzeja Sz. I 33-letniego Wojciecha W. Piąty z zatrzymanych 31-letni Paweł S. został objęty dozorem policyjnym i poręczeniem majątkowym.

Prowadzący śledztwo policjanci ustalili, że grupa przestępcza dysponowała, co najmniej kilkoma jednostkami broni palnej. Rozpracowując ten wątek policjanci ustalili, że źródłem zaopatrzenia w amunicję była osoba mająca legalny dostęp do broni i amunicji.

Wczoraj policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw ponownie zatrzymali 31-letniego Pawła S., który już wcześniej w tej sprawie miał przedstawione zarzuty i 34-letniego Bogdana L. Mężczyźni dostarczali członkom grupy amunicję do broni palnej.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w innych wątkach tej sprawy dotyczących m.in. paserstwa, zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i oszustwach ubezpieczeniowych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!