Późnym wieczorem zaparkował swój samochód jak zawsze pod blokiem, rano wstał, chciał pojechać do pracy, a tu samochodu nie ma... Tak brzmiała pierwsza wersja, jaką przedstawił w komendzie przy ul.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Późnym wieczorem zaparkował swój samochód jak zawsze pod blokiem, rano wstał, chciał pojechać do pracy, a tu samochodu nie ma... Tak brzmiała pierwsza wersja, jaką przedstawił w komendzie przy ul. Grenadierów 29- letni Marcin T. Natomiast druga, tą, którą ustalili już kryminalni okazała się zupełnie inna – mężczyzna złożył fałszywe zawiadomienie o kradzieży, której wcale nie było! Marcin T. został zatrzymany, dziś usłyszy zarzuty.

Wczoraj do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosił się mężczyzna, który złożył zawiadomienie o kradzieży z włamaniem jego samochodu. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że dzień wcześniej jeździł jeszcze tym autem.Wrócił nim wieczorem do domu. Zaparkował, jak zawsze pod blokiem. Na drugi dzień rano, kiedy chciał pojechać do pracy stwierdził, że samochodu nie ma. Wniosek nasuwał się jednoznaczny - Plymouth Grand Voyager wart około 30.000 złotych został skradziony.

Nie było to jednak tak bardzo oczywiste dla funkcjonariuszy sekcji kryminalnej. Wiele szczegółów wydało się im podejrzanych. Postanowili baczniej przyjrzeć się całej sprawie i wzięli ją pod lupę. W efekcie, jeszcze tego samego dnia zgłaszający, dotąd podający się za pokrzywdzonego i okradzionego został zatrzymany, jako podejrzewany o złożenie fałszywego zawiadomienia i zeznanie nieprawdy.

Wobec dowodów, jakie zebrali policjanci Marcin T. przyznał, że cała ta sprawa była ukartowana. Samochodu nie ma już od ponad trzech tygodni, kiedy to przekazał go młodemu człowiekowi, by ten mówiąc potocznie „pozbył się problemu”. Jak zeznał, nie ma pojęcia, co się stało z jego autem. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie, dziś dochodzeniowy przedstawią mu zarzuty.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!