Wspólnie z tysiącami mieszkańców stolicy w uroczystej, wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej po raz kolejny będą szli stołeczni policjanci. Czuwać będą by w trakcie uroczystości było bezpiecznie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wspólnie z tysiącami mieszkańców stolicy w uroczystej, wielkopiątkowej Drodze Krzyżowej po raz kolejny będą szli stołeczni policjanci. Czuwać będą by w trakcie uroczystości było bezpiecznie.

Wielki Piątek to szczególny dzień dla wszystkich katolików. Kolejny już raz w tym właśnie dniu w Warszawie, w ramach centralnych uroczystości Drogi Krzyżowej ulicami Starego Miasta przejdzie uroczysta procesja, celebrowana przez Prymasa Polski – Kardynała Józefa Glempa. Tysiące warszawiaków przejdzie od kościoła św. Anny Krakowskim Przedmieściem, ulicą Miodową do Pomnika Postania Warszawskiego, następnie ulicą Długą, do Barbakanu i Rynku Starego Miasta, później ulicą Zapiecek i Piwną do Pl. Zamkowego i Katedry na ulicy Świętojańskiej. Podobnie jak w ubiegłych latach nie zabraknie tam także warszawskich policjantów, zarówno tych, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem wiernych i tych, którzy przyjdą tam wraz ze swoimi rodzinami.

Sześciometrowy, ważący ponad 100 kilogramów krzyż niesiony będzie w tym czasie przez przedstawicieli różnych grup zawodowych i społecznych: studentów, harcerzy, wojsko, straż miejską, rzemieślników, prawników, służbę zdrowia, strażaków. Pomiędzy trzecią a czwartą stacją nieść go będą także policjanci.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 20.00 przed kościołem św. Anny na Krakowskim Przedmieściu, a zakończy ok. godz. 22.00 przed katedrą na ul. Świętojańskiej. Na ulicach, którymi będzie szła procesja czasowo zostanie wstrzymany ruch kołowy.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!