Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali trzech sprawców wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni biciem i groźbami żądali zapłaty po 1.000 złotych od dwóch poszkodowanych, jako zadośćuczynienie dla swojego kolegi za rzekome ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali trzech sprawców wymuszenia rozbójniczego. Mężczyźni biciem i groźbami żądali zapłaty po 1.000 złotych od dwóch poszkodowanych, jako zadośćuczynienie dla swojego kolegi za rzekome pobicie. Wobec całej trójki zastosowano policyjny dozór. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się w na początku marca. Do policjantów z Sekcji Kryminalnej dotarła informacja o wymuszeniu rozbójniczym do którego doszło w okresie 9 – 11.03 br. Rozbójnicy biciem i groźbami żądali zapłaty po 1.000 zł od dwóch poszkodowanych za rzekome pobicie ich kolegi. Napastnicy sami chcieli wymierzyć sprawiedliwość. Sprawa była o tyle trudna, że poszkodowani nie znali sprawców. Piaseczyńscy dochodzeniowy razem z kryminalnymi od razu zajęli się tą sprawą.

Po żmudnej pracy policjanci zweryfikowali wszelkie sygnały docierające do nich w tej sprawie, a bardzo dobre rozpoznanie terenu oraz środowiska mieszkańców gminy pozwoliło na wytypowanie osób mogących brać udział w tym procederze. W miarę prowadzonych czynności operacyjnych lista osób zawężała się. W efekcie wszystkie ślady prowadziły do trzech dwudziestodwulatków. Gdy piaseczyńscy policjanci mięli już wystarczający materiał dowodowy zatrzymali najpierw Marcina K., a dzień później Kacpra F. i Łukasza P.

Wczoraj, na wniosek Policji Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych dozoru policyjnego. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im do 10 lat więzienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!