Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wspólnie z kolegami z Ostrowi Mazowieckiej, Białegostoku i CBŚ rozbili grupę, która na początku stycznia uprowadziła mężczyznę z jednej z miejscowości pod ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw wspólnie z kolegami z Ostrowi Mazowieckiej, Białegostoku i CBŚ rozbili grupę, która na początku stycznia uprowadziła mężczyznę z jednej z miejscowości pod Puszczą Kampinoską. Funkcjonariusze zatrzymali 7 osób. U jednego z mężczyzn zabezpieczyli nielegalnie posiadaną broń palną i amunicję.

Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw Komendy Stołecznej Policji od stycznia zajmowali się sprawa uprowadzenia mężczyzny z jednej z miejscowości pod Puszczą Kampinoską. Z informacji, jakie zebrali funkcjonariusze wynikało, że mężczyzna w przeszłości był notowany za przestępstwa samochodowe. Z ustaleń wynikało, że porwania dokonali zamaskowani sprawcy, którzy za jego uwolnienie zażądali 100 tysięcy zł. Bliscy porwanego od samego początku współpracowali z policjantami. Jeden ze znajomych uprowadzonego na własną rękę zapłacił okup. Wówczas jego działanie zaprzepaściło szansę na zatrzymanie porywaczy.

Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Funkcjonariusze ustalili, że cała grupa zajmująca się tym procederem wywodzi się z okolic Ostrowi Mazowieckiej, a niektóre wątki tej sprawy prowadziły do Białegostoku i Warszawy.

Policjanci z wydziału dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP nawiązali ścisłą współpracę z funkcjonariuszami z Białegostoku, Osrtowi Mazowieckiej i warszawskiego CBŚ. Zebrany materiał dowodowy zaowocował wejściem w jednym czasie policjantów do kilkunastu domów i mieszkań w Warszawie, Ostrowi Mazowieckiej i Białymstoku. Policjanci zatrzymali 7 członków grupy, odpowiedzialnych za uprowadzenie i i udział w pilnowaniu zakładnika. Zabezpieczyli broń palną z optyką celowniczą, amunicję i duże kwoty pieniędzy.

Już teraz sąd aresztował na okres trzech miesięcy trzech z zatrzymanych siedmiu mężczyzn.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!