Tylko 2 dni czekał właściciel na odzyskanie skradzionego mu sprzętu komputerowego. Tyle właśnie czasu potrzebowali grodziscy policjanci do wyjaśnienia sprawy nocnego włamania do pawilonu handlowego na targowisku.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Tylko 2 dni czekał właściciel na odzyskanie skradzionego mu sprzętu komputerowego. Tyle właśnie czasu potrzebowali grodziscy policjanci do wyjaśnienia sprawy nocnego włamania do pawilonu handlowego na targowisku. W policyjnym areszcie czeka na zarzuty zatrzymany włamywacz i 3 paserów. Przestępcza grupa wpadła, gdy chciała odsprzedać część skradzionych rzeczy … właścicielowi.

Natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o nocnym włamaniu do pawilonu handlowego grodziscy policjanci rozpoczęli poszukiwanie sprawców przestępstwa. Podczas rozmowy z poszkodowanym mundurowych zainteresowała informacja o mężczyznach, którzy następnego dnia po zdarzeniu próbowali mu sprzedać części komputerowe. Analiza tego faktu i dobre rozpoznanie lokalnych złodziei okazała się strzałem w dziesiątkę.

Już po kilku minutach policjanci wytypowali grupę mężczyzn, która mogła być zamieszana w sprawę. Na okazanych zdjęciach właściciel rozpoznał 2 sprzedawców. 21-letni Michał W. i 24-letni Kamil D. trafili do celi grodziskiej komendy. W ich mieszkaniach policjanci nie znaleźli jednak skradzionych rzeczy.

Dalsze zbieranie informacji, przesłuchania świadków i sprawdzanie alibi kolejnych podejrzanych przyniosło efekty już następnego dnia. Część sprzętu komputerowego policjanci znaleźli podczas przeszukania domu 19-latka. Rafał K. przyznał się do włamania i wskazał miejsce, w którym ukrył pozostałą część łupu. Razem z nim policjanci zatrzymali Damiana S., który nieskutecznie pomagał koledze zbyć skradziony sprzęt..

Kilkadziesiąt klawiatur, myszek oraz kilkaset płyt CD i DVD wartych ponad 2,5 tys. złotych wróciło już do właściciela. Zatrzymany włamywacz za swój czyn może trafić za kratki nawet na10 lat, a pomagającym mu w zbyciu skradzionych rzeczy trzem paserom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!