Odtwarzacze MP4, konsole do gier, monitor i telefony komórkowe o wartości ponad 3 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z Ochoty u trzech 16-latków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Odtwarzacze MP4, konsole do gier, monitor i telefony komórkowe o wartości ponad 3 tysięcy złotych zabezpieczyli policjanci z Ochoty u trzech 16-latków. Jak się okazało, za kradzione czeki nastolatkowe kupowali sprzęt elektroniczny. Cała sytuacja wyszła na jaw, gdy jeden z nich próbował zapłacić zablokowaną kartą.

Tuż po 12:00 policjanci z Ochoty otrzymali informację, że w jednym ze sklepów w Al. Jerozolimskich młody chłopak chciał zapłacić zablokowaną kartą czekową. Mundurowi pojechali na miejsce. Tam okazało się, że sklep co roku wydaje dla swoich klientów specjalne karty czekowe. W tym roku zniknęło kilkadziesiąt takich czeków o różnej wartości. Gdy pracownicy zorientowali się, że doszło do kradzieży zablokowali skradzione karty. Jednak, wszystko wskazywało na to, że ktoś zdążył kilka z nich zrealizować. Dziś do sklepu przyszedł 16-letni chłopiec, który chciał za czek kupić kartę doładowującą telefon komórkowy. Gdy ekspedientka przeciągała kartę czekową przez kasę, wyszło na jaw, że jest ona zablokowana. Wtedy powiadomiono Policję.

Funkcjonariusze zatrzymali Kamila L. i przewieźli go do referatu do spraw nieletnich i patologii. Po przesłuchaniu przeszukano tez jego mieszkanie. Jednocześnie ustalono, że w sprawę zamieszany jest również 16-letni Mateusz U. Młody człowiek został zatrzymany. Podczas przeszukań u tych dwóch nastolatków mundurowi zabezpieczyli sprzęt elektroniczny o wartości ponad 3 tysięcy złotych. Konsola do gier, monitor, odtwarzacz MP 4 i telefony komórkowe były zakupione za skradzione karty czekowe. Ustalono też, że skradzione karty dostarczał im 16-letni Rafał W. Zatrzymano go w szkole na Pradze Północ. Przyznał się, że sprzedawał kolegom skradzione czeki za niewielkie pieniądze. Policjanci ustalili też, kto wynosił z magazynu skradzione karty. Zatrzymanie czwartego uczestnika tego procederu jest teraz tylko kwestią czasu.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!