2.000 złotych grzywny i dwa lata zakazu prowadzenia pojazdów usłyszał 20-letni Paweł W. po tym, jak policjanci z ruchu drogowego komendy powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zatrzymali go za jazdę po alkoholu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

2.000 złotych grzywny i dwa lata zakazu prowadzenia pojazdów usłyszał 20-letni Paweł W. po tym, jak policjanci z ruchu drogowego komendy powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim zatrzymali go za jazdę po alkoholu. Kierowca opla kalibry miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Jego auto trafiło na policyjny parking, a on sam przed 24-godzinny sąd.

Pomimo policyjnych apeli i przestróg, w dalszym ciągu nie brakuje kierowców, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę swojego auta. Niestety nie chcą pamiętać, że takim zachowaniem stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych użytkowników dróg. Niejednokrotnie są sprawcami wypadków i kolizji.

Tak było w przypadku 20-letniego Pawła W., którego policjanci z ruchu drogowego mińskiej komendy zatrzymali do kontroli na krajowej „dwójce” w Kałuszynie. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący oplem calibrą prowadził auto po alkoholu. Miał prawie 2 promile alkoholu we krwi. Jego samochód policjanci natychmiast odholowali na policyjny parking, a mężczyznę umieszczono w policyjnej celi. Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał, prowadzący postępowanie przedstawili mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Jeszcze wczoraj popołudniu został doprowadzony do sądu, a tam usłyszał wyrok: dwa lata zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i dwa tysiące złotych grzywny.

Miejmy nadzieję, że będzie to wystarczająca przestroga dla kierowców, którzy bezmyślnie wsiadają za kierownicę po alkoholu. Nie może być żadnego pobłażania dla pijanych kierowców. Przekonał się o tym, Paweł W, młody kierowca, zaledwie z kilkumiesięcznym stażem za kierownicą.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!