Policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy zatrzymali 65- letniego Szczepana C. Mężczyzna na Stadionie X- lecia oferował do sprzedaży płyty z nagraniami muzycznymi, filmami i ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Policjanci z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą południowopraskiej komendy zatrzymali 65- letniego Szczepana C. Mężczyzna na Stadionie X- lecia oferował do sprzedaży płyty z nagraniami muzycznymi, filmami i grami, które nie posiadały hologramów. Funkcjonariusze zabezpieczyli 76 nielegalnych krążków, które handlarz ukrył w różnych częściach swojej garderoby. Kilka zmieścił nawet…w skarpetkach.

Wczoraj rano funkcjonariusze operacyjni z sekcji dw. z przestępczością gospodarczą przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w handel podrobionymi towarami na terenie Stadionu X- lecia. Uzyskali informację na temat mężczyzny, który oferuje do sprzedaży płyty z nagraniami muzycznymi, filmami i grami komputerowymi, które nie posiadają wymaganych znaków holograficznych.

Stróże prawa podjęli obserwację błoni stadionu od strony Alei Zielenieckiej w celu ewentualnego potwierdzenia pozyskanej informacji. Po kilkunastu minutach spostrzegli stojącego pomiędzy stanowiskami handlowymi mężczyznę, który zaczepiał przechodzących ludzi i oferował im zakup nowości filmowych i muzycznych.

Policjanci zareagowali natychmiast. Wylegitymowali handlarza. Był nim 65- letni Szczepan C. Okazało się, że miał przy sobie 76 sztuk płyt, które nie posiadały hologramów. Wszystkie były zapakowane w foliowe, zaklejane koperty. Poligrafia ich wykonana była niedbale z widocznymi skazami i błędami w wydruku, w większości przypadków sporządzona metoda kserograficzną. Wszystkie 76 płyt mężczyzna ukrył w różnych częściach garderoby, którą miał na sobie. Część znajdowała się w kieszeniach spodni, kolejna partia za paskiem, a kilka zmieściło się nawet… w skarpetkach pod nogawkami.

Policjanci zatrzymali Szczepana C., a pirackie płyty zabezpieczyli. W referacie dochodzeniowo-śledczym funkcjonariusze przedstawili mu zarzut. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!