Śródmiejscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania na Centralnej Giełdzie Komputerowej w Warszawie przy ul Batorego. Tak jak w czasie wcześniejszych akcji kontrolowali legalność zawartości dysków ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Śródmiejscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania na Centralnej Giełdzie Komputerowej w Warszawie przy ul Batorego. Tak jak w czasie wcześniejszych akcji kontrolowali legalność zawartości dysków sprzedawanych na giełdzie. Zatrzymano trzech młodych mężczyzn, którzy handlowali nielegalnie skopiowanym oprogramowaniem komputerowym.

W dniu 8.12.2007r. ok. godz. 12.00 po raz kolejny policjanci ze śródmiejskiej komendy policji przeszukiwali zawartość stoisk szukając pirackich wydawnictw.

W czasie przeprowadzonych działań policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn mieszkańców jednej z podwarszawskich miejscowości handlujących pirackim oprogramowaniem. Zatrzymani Dominik R. lat 19., Filip N. lat 20 i Piotr K lat 25. Przy handlarzach policjanci zabezpieczyli kilka płyt z nielegalnie skopiowanymi programami o łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Czynności prowadzone w sprawie zmierzają do przedstawienia zatrzymanym zarzutu z Ustawy o Ochronie Praw Autorskich i Praw Pokrewnych, za co grozi odpowiedzialność karna do lat 2.

Wszystkich zajmujących się tym procederem ostrzegamy, że wszelkie objawy piractwa komputerowego będą karane z całą surowością prawa.

Czynności w sprawie prowadzi Komenda Rejonowa Policji Warszawa I.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!