Trzem osobom, w tym byłej pani naczelnik i pracownikowi wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami urzędu miejskiego w Wołominie postawiono zarzuty za wręczanie i przyjmowanie łapówek.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Trzem osobom, w tym byłej pani naczelnik i pracownikowi wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami urzędu miejskiego w Wołominie postawiono zarzuty za wręczanie i przyjmowanie łapówek. Z materiałów zebranych przez policjantów wydziału dw. z korupcją stołecznej Policji wynika, że za wręczone pieniądze urzędnicy przerobili zapisy i w ten sposób poświadczyli nieprawdę w decyzjach regulujących warunki zabudowy i wymagania ochrony środowiska na działkach.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył starosta powiatu wołomińskiego. Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału dw. z korupcją KSP. Od wielu miesięcy zbierali materiały, przesłuchiwali świadków. Sprawdzali, czy rzeczywiście w wydziale geodezji i gospodarki nieruchomościami urzędu miejskiego w Wołominie dochodziło do nieprawidłowości.

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalili osoby związane z korupcją w urzędzie. Wszystko wskazywało na to, że ówczesna naczelnik tego wydziału 50-letnia Bogumiła K. wspólnie z pracownikami przyjmowała łapówki za przerobienie zapisów i poświadczenie nieprawdy w decyzjach administracyjnych regulujących warunki zabudowy i wymagania ochrony środowiska na działkach budowlanych usytuowanych w Wołominie.

Policjanci postawili trzem podejrzanym zarzuty korupcyjne, w tym: wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz poświadczenia nieprawdy. W najbliższym czasie akt oskarżenia wobec tych osób zostanie skierowany do sądu rejonowego w Wołominie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!