18 zarzutów postawili policjanci z Ochoty 23-letniemu Tomaszowi K. Mężczyzna od kilku miesięcy włamywał się do samochodów i kradł pozostawione w nich cenne rzeczy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


18 zarzutów postawili policjanci z Ochoty 23-letniemu Tomaszowi K. Mężczyzna od kilku miesięcy włamywał się do samochodów i kradł pozostawione w nich cenne rzeczy. Radioodtwarzacze, panele samochodowe, głośniki, telefony komórkowe to tylko niektóre z łupów złodzieja. Teraz o dalszym losie Tomasza K. zadecyduje sąd.

W nocy ze środy na czwartek kryminalni z Ochoty podczas kontrolowania parkingu niestrzeżonego przy ulicy Trojdena zauważyli młodego mężczyznę, który zaglądał do samochodów. Policjanci wiedzieli, że może to być złodziej. Postanowili obserwować chłopaka. Gdy młody człowiek wyciągnął z plecaka latarkę oraz śrubokręt i próbował dostać się do wnętrza zaparkowanego auta, wkroczyli do akcji. 23-latek na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. W jego bagażu kryminalni znaleźli nóż tapicerski, ramę od radiodtwarzacza oraz pistolet pneumatyczny na metalowe kulki. Tomasz K. trafił do komendy przy ulicy Opaczewskiej.

Złodziej przyznał się, że od kilku miesięcy włamuje się do samochodów. Jego łupem padają pozostawione tam cenne rzeczy tj: radioodtwarzacze, panele, telefony komórkowe. Jak ustalono, włamywacz zawsze działał w ten sam sposób. Najpierw zaglądał do środka pojazdu, a gdy jego uwagę zwrócił jakiś przedmiot, wybijał szybę w bocznych drzwiach. Działał głównie wieczorem i w nocy. Włamywał się na terenie całej Warszawy. Interesował się autami pozostawionymi na parkingach niestrzeżonych.

Tomasz K. jest znany policjantom. Mężczyzna był wielokrotnie notowany i karany za kradzieże, włamania i posiadanie narkotyków. Dochodzeniowcy już wczoraj postawili mu 18 zarzutów. Właśnie do tylu włamań i kradzieży przyznał się zatrzymany. Dziś policjanci wystosują do prokuratury specjalny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!