Wypłata środków z IKE jest gwarantowana, podobnie jak innych środków zgromadzonych w instytucjach finansowych, które zostały uprawnione do prowadzenia IKE, tj.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wypłata środków z IKE jest gwarantowana, podobnie jak innych środków zgromadzonych w instytucjach finansowych, które zostały uprawnione do prowadzenia IKE, tj. w zakładach ubezpieczeń, funduszach inwestycyjnych, bankach i podmiotach prowadzących działalność maklerską. W przypadku np. upadłości czy cofnięcia zezwolenia na prowadzenie działalności zakładowi ubezpieczeń, roszczenia z umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, zaspokajać będzie Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy, a w przypadku pozostałych instytucji będzie to odpowiednio Bankowy Fundusz Gwarancyjny albo system rekompensat.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!