Śródmiejscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę za fałszywe zgłoszenie kradzieży samochodu. Tym razem na łatwy zarobek połaszczył się 30 letni Roman C., który zgłaszając kradzież swojego Volkswagena chciał wyłudzić ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Śródmiejscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę za fałszywe zgłoszenie kradzieży samochodu. Tym razem na łatwy zarobek połaszczył się 30 letni Roman C., który zgłaszając kradzież swojego Volkswagena chciał wyłudzić odszkodowanie z jednej z firm ubezpieczeniowych. Funkcjonariusze potrzebowali dwóch godzin, aby z pokrzywdzonego zgłaszający stał się podejrzanym.

Sprawa swój początek miała wczoraj. Około 19.00 do dyżurnego śródmiejskiej komendy zgłosił się zdenerwowany 30 letni Roman C. Mężczyzna powiadomił o kradzieży swojego samochodu marki Volkswagen, zaparkowanego w centrum Warszawy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że samochód został skradziony w ciągu trzech godzin, tj. 16.00 - 19.00 z ulicy Świętojerskiej, gdzie był zaparkowany.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania okoliczności kradzieży. Przyjęto zawiadomienie i jednocześnie weryfikowano informacje. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziły pewne szczegóły dotyczące kradzieży samochodu podane przez Romana C. Policjanci po dokładnym sprawdzeniu przekazanych informacji byli już pewni, że zgłaszający kłamie.
W trakcie kolejnego przesłuchania Roman C. przyznał się, że faktycznie do żadnej kradzieży nie doszło. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Dochodzeniowcy przedstawili mu zarzuty złożenia zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i składania fałszywych zeznań.

W czasie przesłuchań podejrzany powiedział policjantom, że samochód postawił w lesie z kluczykami i czekał, aż ktoś go ukradnie. Po kilku dniach, gdy udał się w miejsce gdzie zostawił auto i już go tam nie było, zdecydował się na złożenie zawiadomienia o przestępstwie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!