Można powiedzieć, że tak, gdyż ustawa o IKE nakazuje, by w umowie o prowadzenie IKE instytucja finansowa i oszczędzający ustalili w jakim zakresie, w jakiej formie i z jaką częstotliwością będą przekazywane informacje o ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Można powiedzieć, że tak, gdyż ustawa o IKE nakazuje, by w umowie o prowadzenie IKE instytucja finansowa i oszczędzający ustalili w jakim zakresie, w jakiej formie i z jaką częstotliwością będą przekazywane informacje o stanie środków na IKE. Nie można jednak nie zauważyć, że na gruncie przepisów właściwych dla poszczególnych instytucji finansowych, instytucje te są zobowiązane do spełnienia szeregu obowiązków informacyjnych względem klientów. Informacje udostępniane klientom wykraczają często poza stan ich rachunków i dotyczą również ogólnej sytuacji finansowej danej instytucji.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!