Ministerstwo pracy chce zachęcić emerytów do aktywności zawodowej. Za dwa lata przepracowane po po przekroczeniu wieku emerytalnego państwo wypłaci nam 10 tysięcy złotych.

Świadczeniem nazywanym potocznie 10 000 + miałyby zostać objęte osoby, które dobrowolnie zdecydują się pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Bonus ma być jednorazowy i uzależniony od naszego stażu pracy liczonego od momentu ukończenia wieku emerytalnego. I tak, dwa lata przepracowane po przekroczeniu wieku emerytalnego dałoby nam 10 tysięcy złotych premii, 3 lata - 15 tysięcy, a cztery już 20 tysięcy.

Taki bon miałby dać budżetowi nawet 1,5 miliarda złotych oszczędności. To pieniądze zarobione na niewypłacaniu świadczeń emerytalnych, oraz podatkach płaconych przez aktywnych zawodowo pracowników. Pomysł nie ma jednak ram prawnych, a ministerstwo zaprzecza, by trwały pracę nad projektem zmian w prawie.


Zobaczcie też: Patryk Wojciechowski: "Project Runway" był jak wyrzutnia

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!