RSS   |   
Zarejestruj się   |    Zaloguj się   |    Zaloguj przez facebook
Warszawa » Wydarzenia » Dzień Świętego Krzysztofa - patrona kierowców

Dzień Świętego Krzysztofa - patrona kierowców

2011-07-25, Aktualizacja: 2011-07-25 07:46

Echo Miasta Zuzanna Opolska

Zamiast mandatu za drobne wykroczenie - próby na symulatorze dachowania. Dziś obchodzimy święto kierowców.
Szósta akcja "Dzień bez mandatu" organizowana corocznie przy udziale Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego prowadzona będzie w poniedziałek 25 lipca w godzinach 10-12 na rondzie Dmowskiego. Krzysztof Hołowczyc, Fundacja "Kierowca Bezpieczny" i krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura ogłaszają datę 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy. W Dniu Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, apelują o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień.

Dla uczestników akcji przygotowano wiele atrakcji. Zaplanowano między innym spotkanie z duszpasterzem kierowców ks. dr Marianem Midurą, który wraz z przedstawicielami Fundacji "Kierowca Bezpieczny" wręczy gadżety związane z ruchem drogowego.
∨ Czytaj dalej
Będą to między innymi kodeksy ruchu drogowego, odblaskowe kamizelki, a także zapachy samochodowe przypominające o zachowaniu trzeźwości na drodze.

Tegoroczną akcję "Dzień bez mandatu" rozszerzono o kilka nowych regionów, włączając kolejne komendy: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Radomiu, Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie. W tym roku obchodom 25 lipca towarzyszy kampania radiowa w Radiu Wawa z udziałem Krzysztofa Hołowczyca.

Partnerem obchodów Dnia Bezpiecznego Kierowcy po raz kolejny została Grupa Żywiec SA, prowadząca wiele działań w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu i promująca postawę odpowiedzialnego spożywania piwa.

Apele o bezpieczeństwo na drogach nie tracą na aktualności szczególnie latem, kiedy pogoda nie zmusza do zdjęcia nogi z gazu ani kierowców, ani motocyklistów. Jak wynika z policyjnych statystyk, przez pierwsze trzy tygodnie kalendarzowego lata na polskich drogach w 151 wypadkach z udziałem motocykli zginęło 19 osób, a 167 zostało rannych.

Tylko w czerwcu na terenie garnizonu stołecznego, który obejmuje Warszawę i ościenne powiaty, odnotowano 229 wypadków drogowych, w których 16 osób poniosło śmierć, a 266 osób doznało obrażeń ciała. Choć w stosunku do czerwca 2010 r. liczba wypadków zmalała o 25, to w tym roku było osiem ofiar śmiertelnych więcej. Widać więc, że apel o rozważną jazdę jest wyjątkowo aktualny.

Czytaj także: Samochód wbił się w słup na rondzie Starzyńskiego. Dwie osoby zostały ranne


Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!



Przeczytałeś?

Oceń ten artykuł
+

Ocen pozytywnych

Ocen negatywnych

0 0
-

Komentarze

Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Nasze serwisy specjalne

Sonda

Co sądzisz o ścieżkach rowerowych w stolicy?

Ogłoszenia nieruchomości

Ogłoszenia motoryzacyjne

Ogłoszenia pracodawców