Stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z kryminalnymi z Ursynowa zatrzymali, na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu Janusza G. i Alinę G.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Stołeczni policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z kryminalnymi z Ursynowa zatrzymali, na gorącym uczynku usiłowania wyłudzenia kredytu Janusza G. i Alinę G., którzy na podstawie sfałszowanych dokumentów chcieli uzyskać kredyt w wysokości prawie 400 tys. zł. Mężczyzna odpowie również za… jazdę pod wpływem alkoholu. Gdy podjechał swoim samochodem do banku, miał we krwi ponad 1,9 promila alkoholu.

Zatrzymani Janusz G. (49 lat) i Alina G. (52 lata), posługując się sfałszowanymi dokumentami o zarobkach i zatrudnieniu chcieli uzyskać kredyt w wysokości prawie 400 tys. zł. Cała sprawa wyszła na jaw, gdy przedłożone przez nich dokumenty zostały poddane weryfikacji. Jak ustalili policjanci z komendy stołecznej fałszywe było również zaświadczenie z ZUS-u, którym posługiwał się Janusz G.

Wczoraj w samo południe mundurowi przyjechali do banku, w którym mieli zjawić się nieuczciwi kredytobiorcy. Wkrótce pod bank podjechał samochód prowadzony przez Janusza G. Obok niego siedziała Alina G. Oboje zostali zatrzymani.

Janusz G. poza usiłowaniem wyłudzenia kredytu odpowie również za… jazdę pod wpływem alkoholu. W trakcie zatrzymywania policjanci poczuli od niego zapach alkoholu. Okazało się, że mężczyzna ma we krwi ponad 1,9 promila alkoholu.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty posłużenia się sfałszowanymi dokumentami w celu uzyskania kredytu. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!